Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ludzie, ja mam tylko do was taka mała, malutka prosbe

Nie ma nic złego w tym, że ktoś nie chce mieć dzieci, nawet uważam to za dojrzała decyzję.

Jednak jeśli uważacie, że nigdy się na dzieci nie zdecydujecie z takich czy innych względów, to powiedzcie o tym swoim połówkom przed ślubem lub przed wspólnym kredytem hipotecznym, żeby potem ktoś, tak jak ja teraz, nie myślał że zmarnowal kilka lat życia i nie zastanawiał się nad rozwodem, bo półtora roku po ślubie żonie się przypomniało że ona nie znosi dzieci i nigdy nie chce ich mieć. Błagam was, szanujcie drugiego człowieka...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 105
@RustyJames: Ty naprawdę tak uważasz czy to jakiś troll? xD Większość społeczeństwa chce mieć dzieci ale to nie dlatego że ktoś tak komuś wmówił, tylko po prostu mamy taką wewnętrzną chęć posiadania potomstwa i to od tysięcy lat. Dziecko to spora odpowiedzialność ale no bez jaj, nie róbmy z tego jakiegoś problemu. Nie mówiąc już o Twoim przykładzie, bo gdyby nie mogła mieć dzieci ze względów fizycznych to zawsze można adoptować
@HonyszkeKojok to że mówił nie oznacza, że doszło do porozumienia jak widać. Masa to już była wpisów niebieskich, że chcą dzieciaka ale nie tak szybko, a różowe naciskają. Więc jak widać sporo osób ma problemy z komunikacją i znasz sprawę tylko z jednej strony.
@AnonimoweMirkoWyznania: o to czym wy rozmawialiście przed ślubem? :D

Albo to jest słaba zarzutka, albo masz piach w głowie, że nie rozmawiałeś z drugą połówką o najważniejszych kwestiach (wg. swojego uznania) i wdepnąłeś w zwiazek tak jak byś podpisał umowę bez czytania :D
a ty zrezygnujesz z małżeństwa z ukochaną osoba dla jakiegoś gówniaka co nie istnieje?

jprdl

Do tego właściwie ty sam nie chcesz dzieci tylko społeczeństwo ci wmówiło, że chcesz, a sam nie masz pojęcia nawet jak to jest mieć dzieci....

O boże

A jakby twoja żona np. Nie mogła mieć dzieci? To też od razu zostawiasz bo gówniak co nawet go na świecie jeszcze nie ma? To jest dopiero dziwne w moim
znam takich typów jak Ty, Twoja kobieta pewnie jest zbyt inteligentna na bycie inkubatorem,


@nine: jprdl. Wywyższanie się bo nie chce mieć dzieci - tego jeszcze nie grali.

albo po prostu ma ochotę żyć po swojemu....

Raczej dla siebie - czyli egoistycznie.

a Tobie to nie pasuje, bo najchętniej widziałbyś ją w fartuchu z gromadką szkrabów lol. nigga plz

Nie pasuje bo ma inny światopogląd a urojenia o fartuchu sobie daruj.
Nawet tutaj na wykopie poczytać można jakie dzieciate kobiety są nic nie warte, po terminie przydatności, itd.


@indeeed: w sensie matrymonialnym. Ty byś chciała faceta z dzieckiem z innego związku?

dobrze, to Ty, a wiele kobiet poczyta jak się ludzie naśmiewają z matek...


bierz poprawkę na wykop. W tym temacie już naczytałem się takich absurdów że głowa mała. Na szczęście to tylko wykop i ludzi z takimi poglądami jest mało.
@ediz4 nie chciałabym, ale ja nie mówię o samotnych matkach, tylko o matkach w ogóle. Grażyny, Karyny, gówniaki i kaszojady, antynatalizm etc.
Biorę poprawkę na wykop, ale taka tendencja panuje w internecie jako takim, rodzicielstwo staje się po prostu deprecjonowane. A kropla drąży skałę.
@RustyJames cóż za piękny stek bzdur xD.

Altruizm poza rodzicielstwem w przyrodzie nie występuje. Egoizm z drugiej strony pobudza nas do spełniania marzeń.
Dla jednego marzeniem będzie siedzenie przed komputerem pijąc cole i jedząc cziperki, dla innego pojechanie stopem do Indii czy wychowanie dziecka.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BaRi: to tylko naturalne konsekwencje posiadania dzieci. Nie po to je robisz żeby umarły z głodu. Altruizmem można by nazwać imo np. rodzicielstwo zastępcze.
Do tego właściwie ty sam nie chcesz dzieci tylko społeczeństwo ci wmówiło, że chcesz, a sam nie masz pojęcia nawet jak to jest mieć dzieci.


@RustyJames: Kierując się tą logiką, to wszystko można pod to podciągnąć. Chcesz mieć szybkie auto? Przecież nie wiesz, jak to jest mieć szybkie auto, społeczeństwo ci wmówiło. Chcesz pracować jako lekarz? Przecież nie wiesz, jak to jest pracować jako lekarz, społeczeństwo ci wmówiło. Przykłady można wymieniać
dobroch: Ja się wcale dziewczynie nie dziwię, że nie chce ciąży, bo to może być niezła psychologiczna jazda. Mi załączył się instynkt macierzyński w wieku około 25 lat, wtedy byłam gotowa na dziecko, ale oczywiście nie mieliśmy mieszkania ani kasy, pewnej pracy, mężczyzna wtedy też jeszcze nie chciał etc.. Około 30-tki instynkt macierzyński zaczął mi nieco zanikać, doszłam do wniosku że dziecko to nie miód i orzeszki, ale masa wyrzeczeń i
@Rst00 właśnie o to chodzi, że nie masz żadnej wewnętrznej chęci xd to tylko chęć zadowolenia siebie pod wpływem przynależności do społeczeństwa czy religii. Od tysięcy lat to było tak, że się uprawiało seks bez zabezpieczenia i dzieci się po prostu trafiały, wiele z nich umierało, a chciało sie też chłopca bo się bardziej nadawał do pracy w polu. Nie było tam wewnętrznej potrzeby potomstwa tylko logiczne argumenty. Dziwne jest dla ciebie,
@Furiat a gdzie ja napisałem, że to straszne i traumatyczne przeżycie? Ja do dzieci nic nie mam. Jak ktoś lubi dzieci to może mieć ich nawet 10. Mnie irytuje nagonka na dzieci, myślenie, że dzieci to jakiś must have każdego czlowieka. Wmawianie ludziom, że instynktownie muszą czuć, że chcą dzieci, inaczej są wybrakowani I egoistyczni. A żadnego takiego instynktu posiadania dzieci nie ma, jest jedynie seks, wiesz jak czujesz ochotę na seks,
@zofialidia moim zdanien to nienormalna sprawa, że się rozwodzą tylko i wyłącznie z braku dzieci. Pewnie istnieją jeszcze inne powody dlaczego ci ludzie się rozwodzą, a nie tylko z braku dzieci. Jednak ja uważam, że dzieci się zdarzają i ok bierzesz za to odpowiedzialność, ale jak ich nie ma to tak samo nie zostawiasz kogos samego, jeśli go kochasz, tylko i wyłącznie bo nie możesz mieć czegoś, co jeszcze nie istnieje. A
@RustyJames: tylko, że seks jest od tego by by się rozmnażać i dlatego jest przyjemny, a w obecnych czasach, gdy można go uprawiać bez konsekwencji wpadki jednak ludzie decydują się na rodzicielstwo z własnej woli, bo tak czują. Twoje przekonanie o tym, że nie ma instynktu rodzicielskiego wśród kobiet i mężczyzn jest błędne, ale zakładasz tak by pasowało do Twojego poglądu.
@RustyJames: Natura zaprogramowała to tak ze to jest instynkt. Do tego celem życia człowieka z punktu widzenia natury jest tylko i wyłącznie przedłużenie gatunku. To po pierwsze. Ludzie mogli by sobie darować te sugestie o wybrakowaniu jeżeli takie słyszałeś ale pamiętaj ze twoja alternatywa to kupowanie zabawek made in china z wielka marzą i oglądanie śmiesznych filmików w internecie. No a za 40 lat rozczarowanie ze nie ma emerytury i umierasz
to nie ja sugeruję, że wszyscy na pewno nie chcą mieć dzieci tylko jest im to wmawiane


@Cockatrice: ale sugerujesz, że takie zjawisko nie istnieje. Sugerujesz, że wszyscy na pewno chcą mieć dzieci a presja społeczna i #!$%@? w postaci tzw. "tradycyjnych wartości" nie istnieje.
@RustyJames za bardzo komplikujesz sprawę, większość ludzi jednak w pewnym okresie zaczyna czuc duża potrzebę przekazania genow dalej, tego nie wpoilo społeczeństwo, a natura, inaczej byśmy nie przetrwali :p
@Furiat przedłużenie gatunku to skutek. Ty jako jednostka jesteś jedynie zaprogramowany by przetrwać, przedłużenie gatunku jest tego skutkiem. Jesli pomyślisz o swoich instynktach to jest to jedzenie, strach przed śmiercią i niebezpieczeństwem, seks. Dziecko jest skutkiem tego że chcesz seksu z jakąś kobieta, nawet od opieka nad dzieckiem często nie jest instynktowna, bo wiele ludzi porzuca swoje dzieci, albo nie chce się nimi zajmować. Matka ma instynkt opieki na potomstwem, ale jak
@zofialidia natura dała Ci przyjemność z seksu, czego skutkiem jest potomstwo, taka jest kolej rzeczy. Normalnie zwierze nie wie, że będzie miało potomstwo jest po prostu w rui i chęci na seks i z nami jest tak samo. Dziecko do przetrwania nie jest ci do niczego potrzebne, dlatego nie ma czegoś takiego jak instynkt przekazania genów. To wymysł ludzki. Chodzi po prostu o to by przyznać, że chęć posiadania dzieci to egoistyczna