Wpis z mikrobloga

Jadę sobie przez ten Wietnam i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę bardzo przyjazny i bezpieczny kraj. Nie wiedziałem za wiele przed przyjazdem tutaj ale nie spodziewałem się, że ludzie będą tacy gościnni. Wszędzie mnie witają i machają, szczególnie dzieci. Mimo, że nie znają angielskiego to jednak nie boją się interakcji z białym człowiekiem. Jestem w trasie zaledwie kilka dni a już miałem kilka miłych sytuacji z lokalsami. Zaczynając od dwudziestoparoletnich farmerów zajmujących się smoczymi owocami, którzy zawołali mnie do stolika i stawiali sok z trzciny cukrowej <3 (80gr za kubek ale liczy się gest ʕʔ). Po mechanika, który za darmo nasmarował mi łańcuch, a cała jego rodzina przyszła się przywitać i zapytać skąd jestem. Kończąc na gospodarzu posesji, który zaprosił mnie do środka gdy schroniłem się pod daszkiem jego bramy garażowej przed gwałtowną ulewą. Trzeba przyznać, że wietnamczycy prowadzą bardzo beztroskie życie i to się udziela. Nie denerwuje mnie nawet gdy ktoś mi zajeżdża drogę, co jest nagminne w miastach. Jeżeli ktoś zastanawia gdzie pojechać do Azji, żeby poczuć klimat tego regionu świata to Wietnam wydaje się być idealny.

Dla niewtajemniczonych: Jadę z Ho Chi Minh City (Sajgon) do Hanoi, głównie wybrzeżem. Aktualnie jestem w Nha Trang. W 4 dni przebyłem blisko 600km z około 2000km. Muszę dotrzeć do stolicy najpóźniej 14.04, więc czeka mnie intensywna podróż na północ.

Zdjęcie zrobione na trasie Da Lat -> Nha Trang. To chyba będzie mój ulubiony odcinek. Nie ma to jak góry :)

#wietnam #podrozujzwykopem #podroze #motocykle #azja #fotografia #mojezdjecie #chwalesie #dziendobry #swiat
vans - Jadę sobie przez ten Wietnam i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę bardzo prz...

źródło: comment_dGagKRv970zPnK3kMX4Yntb3BJgq5S1X.jpg

Pobierz
  • 169
@vans: Takim tempem raczej do Hanoi na 14 nnie dojedziesz. Dam radę o którą nikt nie prosił ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Hue w Backpackers Hostel możesz zalatwic nocny autobus do Hanoi, motorek Ci zapakują w bagażnik. Droga z Hue do Hanoi jest raczej nudna, wiele ciekawszych rzeczy do zobaczenia na polnoc od Hanoi jak i w samum miescie. Powodzenia i szerokości.
@vans: Gratulacje wspaniałej podróży Mirku, na prawdę świetnie się czyta takie miłe historie :) A z ciekawości, podróżujesz sam czy zgarnąłeś jakieś towarzystwo? Jeśli sam, to czy nie boisz/bałeś się jakiejś krzywej akcji z porwaniem? Patologia umysłowa jest niezależna od kraju
@vans: zazdroszczę Ci niesamowicie Mirku. Możesz doprecyzować co to znaczy, że jesteś bardzo wysoki? Jak sam mam 197cm i zastanawiałem się czy to nie za dużo na taką podróż motorkiem.
@suqmadiq2ama: tak wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@fromasz56: Nie, międzynarodowe z kat. A, które i tak tu nic nie daje. Jak Cię policja złapie to cytując @Spearo "100tys. dongów zmieni właściciela i jedziesz dalej" XD Nie miałem tej przyjemności i obym nie miał ;p

@panasia: Gdybym dzień w dzień jechał te 150km to bym dał, tak planowałem ale teraz widzę, że to męczące i nudne.
@vans nie chodzi mi o policję bo to najmniejszy problem. Raczej chodziło mi o to jakby Ci się coś stało to ubezpieczenie nie będzie w takim przypadku działać :/
@vans: Co wtorek oglądam na Discovery gościa, który ciężarówką jedzie przez Wietnam, wiele rzeczy się potwierdza z tego co piszesz. Facet zatrzymał się ciężarówką na jakiejś wiosce i lokalsi zaprosili go na parapetówę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@m4kb0l: Jedzenie w mniej turystycznych miejscach kosztuje grosze. Jestem bardzo wybredny, bo nie przepadam np. za owocami morza, a tu tego pełno. Raczej zajadam się kurczakiem i wołowiną z zieleniną lub ryżem.
Budżet mam duży, nie liczę dokładnie wydatków ale notuję i wyliczę na spokojnie po powrocie.

@bluehead: dzięki :)

@marcel1337: zgadza się, ruskie i chinczyki tu głównie urlopują. Dla mnie to tylko jeden z wielu przystanków.