Wpis z mikrobloga

Jadę sobie przez ten Wietnam i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę bardzo przyjazny i bezpieczny kraj. Nie wiedziałem za wiele przed przyjazdem tutaj ale nie spodziewałem się, że ludzie będą tacy gościnni. Wszędzie mnie witają i machają, szczególnie dzieci. Mimo, że nie znają angielskiego to jednak nie boją się interakcji z białym człowiekiem. Jestem w trasie zaledwie kilka dni a już miałem kilka miłych sytuacji z lokalsami. Zaczynając od dwudziestoparoletnich farmerów zajmujących się smoczymi owocami, którzy zawołali mnie do stolika i stawiali sok z trzciny cukrowej <3 (80gr za kubek ale liczy się gest ʕʔ). Po mechanika, który za darmo nasmarował mi łańcuch, a cała jego rodzina przyszła się przywitać i zapytać skąd jestem. Kończąc na gospodarzu posesji, który zaprosił mnie do środka gdy schroniłem się pod daszkiem jego bramy garażowej przed gwałtowną ulewą. Trzeba przyznać, że wietnamczycy prowadzą bardzo beztroskie życie i to się udziela. Nie denerwuje mnie nawet gdy ktoś mi zajeżdża drogę, co jest nagminne w miastach. Jeżeli ktoś zastanawia gdzie pojechać do Azji, żeby poczuć klimat tego regionu świata to Wietnam wydaje się być idealny.

Dla niewtajemniczonych: Jadę z Ho Chi Minh City (Sajgon) do Hanoi, głównie wybrzeżem. Aktualnie jestem w Nha Trang. W 4 dni przebyłem blisko 600km z około 2000km. Muszę dotrzeć do stolicy najpóźniej 14.04, więc czeka mnie intensywna podróż na północ.

Zdjęcie zrobione na trasie Da Lat -> Nha Trang. To chyba będzie mój ulubiony odcinek. Nie ma to jak góry :)

#wietnam #podrozujzwykopem #podroze #motocykle #azja #fotografia #mojezdjecie #chwalesie #dziendobry #swiat
Pobierz vans - Jadę sobie przez ten Wietnam i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę bardzo prz...
źródło: comment_dGagKRv970zPnK3kMX4Yntb3BJgq5S1X.jpg
  • 169
@vans: ja jestem w Hanoi ale pisząc że jestem zorganizowanie to miałem na myśli że podróżujemy po Wietnamie ale samolotami :D na taki dziki wypad bym się nie zdecydował, bo ja lubię mieć komfortowo. Ale szanuje w opór takie inicjatywy jak Twoja, a ludzie w Wietnamie super
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m4kb0l: tak kompletnie z czapy uznałem, że jak wydam mniej niż 15k na 5 tygodni w Azji (wcześniej byłem 2 tyg w Singapurze I Malezji) to będzie git.
@yeloneck: Na początku widzą we mnie tylko wysokiego białego człowieka i już wtedy są mili. Nie zauważyłem różnicy po odpowiedzeniu skąd jestem.
@vans: są mili, bo biali tam kase robią niezłą :D Wietnamczycy są spoko, ale nie są najmilszym narodem w Azji płd-wsch. ( subiektywna opinia )
Ile Twoja bryka pędzi? Bo ja chińskim składakiem 200-250km robiłem przez ok. 10 h :D maksymalna prędkość 62-63km/h
@vans: Wymyśl coś ciekawszego, bo kupno motocykla na południu, podróż na północ lub na odwrót, to od lat ta sama, powtarzalna i schematyczna turystyka białasów po tym kraju i naprawde nie ma czy się chwalić.
@Beik: Prędkość bardzo podobnie. Nie chodzi o ograniczenie motocykla (chociaż nie testowałem ile fabryka dała) tylko o warunki na drodze. W mieście to tak 30-40km/h, w samym centrum wolniej. Na trasie 50-60km/h, czasami 70km/h jak jest prosto, pusto i szeroko.

@marcinsss: Takich tanich nie widziałem ale za kilka dolarów można spokojnie dostać łóżko w hostelu. Też bym się nie bawił z namiotem.

@srame9: ok, pomyślę nad czymś ciekawszym (