Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka rozkmina...skoro wiecie jak u nas wyglądają wybory i w ogóle wiemy że jest to porażka, to naprawdę nie uważacie że lepiej wsadzić dumę do kieszeni i zagłosować na tą całą Koalicję Europejską byle tylko pozbyć się pisu? Wiecie, platforma nie była jakaś wybitnie tragiczna u władzy wbrew temu co próbują wmawiać #4konserwy i inne odpadki umysłowe

Przyznajmy uczciwie że nikt nie ma teraz szans z pisem który ma te 5mln wyborców, a jednak system przyznawania mandatów w sejmie i senacie jest u nas patologiczny więc nawet jeśli się zdarzy że wejdzie #gwiazdowski czy #biedron to i tak niewiele to nam da, a przyczyni się do dalszego rozwalania kraju przez #socjalizm

Wątpię by nagle platforma stała się lewicowa, oni sami mówią że chcą wyje...ć 500+ i inne i postawić na pracę ludzi, więc wszelkie argumenty o 'tfu, socjaluchach' padają, zwłaszcza że wiemy że oni robią jedno a mówią drugie, więc zapewne zaraz się znajdzie klin na te całe rozdawactwo bo nie będzie im się spinał budżet jak z OFE xDDD

No ale wracając do rozkminy. Ja jestem gotowy zagłosować na KE, tylko ze względu na gospodarkę, bo nie jestem frajerem, nie mogę pozwolić by rządziła partia populistyczno socjalistczna która do tego łże publicznie że coś robi i pluje mi w twarz, a mam świadomość że oszołomy mają siłę w porównaniu do reszty

#pdk #wybory #polska #wolnosc #neuropa #bekazpisu #lgbt #pytanie
  • 92
  • Odpowiedz
¯\_(ツ)_/¯

raczej ciężko tak generalizować

ehhh...teraz zagłosuje na KE ale nie wiem czy za 4 lata nie oleję wyborów i nie wyjadę z tego kraju, mam dość, tutaj politycy to przedszkolaki bez poziomu, w niemczech są o wiele lepsi i im naprawdę zależy
  • Odpowiedz
@_komentator_: zrzutka bo? bo mam 30 lat i nie jestem naiwnym gimbusem? człowieku, obudź się, nie chcę znowu zaczynać dyskusji o tym dlaczego merytorycznie korwin i świta są marginesem społecznym...po prostu znam nasze realia dość dobrze i czasy prawdziwej demokracji przeminęły, na chwilę obecną masz wybór między dalszym zadłużaniem kraju a ludźmi wśród których jest jeszcze jakiś rozsądek i którzy mają poparcie społeczne, a to ważne bo 50% leje na te
  • Odpowiedz
tylko odpad umysłowy nie widzi różnicy między #4konserwy a żydokomuną z PiS.


@Experienced_Manager: No, bo tag #4konserwy wcale nie był zasrany propagandą pro-pis anty-cokolwiek-innego przy okazji wyborów prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych. Prawda jest taka, że konserwatyści i prawica głosuje na PiS albo ze względów na ich pseudo-patriotyczne popierdywania, hurr durr boland stronk i ŻOŁNIERZE WYKLĘCI, albo "byle lewaków bolała dupa".
  • Odpowiedz
ile mln głosów może odebrać biedroń, kukiz czy zoidberg [jednak nie]- gwiazdowskiemu? w tym problem, przeanalizujcie sobie ostatnie 15 lat

znaczy się sorry razem zdechło więc nie liczę
  • Odpowiedz
zresztą nawet jeśli to nie jest jego elektorat... to bądźmy poważni, zjednoczona lewica miała 1,5mln głosów z tego co pamiętam, korwin ledwo mln, razem zdechło, ludzie, ogarnijcie że to są ogromne liczby, tu mieszka 30mln wyborców
  • Odpowiedz
poza tym to nie są też same liczby, człowiek może zmienić decyzje w każdej chwili, sami wiecie że nie wystarczy wyznawać wiary w kapitalizm [by ktoś na was zagłosował, to jest polityka, bądźmy poważni]
  • Odpowiedz
jeśli korwin i reszta prezentują znowu ten sam poziom to o ile im może wzrosnąć w skali kraju? biorąc pod uwagę nowe pokolenie dorosłych ludzi?

chcę być realistą, to nie ma szans, jak KE nie wypali to skończymy z kolejnymi latami zastoju w gospodarce, gwiazdowski nie umie się sprzedać, wszelkie rozsądne alternatywy u nas nie istnieją...
  • Odpowiedz
w niemczech są o wiele lepsi i im naprawdę zależy


Bo niemieckiemu społeczeństwu zależy. Politycy są tacy, jakimi im być pozwalamy. (A pozwalamy, oj pozwalamy...)

naprawdę nie uważacie że lepiej wsadzić dumę do kieszeni i zagłosować na tą całą Koalicję Europejską byle tylko pozbyć się pisu?


@cotusieodjanie: Powiem ci szczerze - nie wiem. Na razie będą wybory do PE, tam wybór jest łatwiejszy.
  • Odpowiedz
Naszła mnie taka rozkmina...skoro wiecie jak u nas wyglądają wybory


@cotusieodjanie: Ale właśnie przez takie rozkimninki jak twoje w Polsce wyglądają wybory jak wyglądają. Ludzie zamiast oddać głos na partię która odpowiada ich poglądom wolą zagłosować na KE/PiS tylko dla tego, żeby oddać głoś przeciw partii którą nie chcą widzieć u władzy, bo naczytają się głupot o zmarnowanym głosie oddanym na niszowe ugrupowania. I dzięki takim rozkminką do usranej śmierci wybierać
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cotusieodjanie: twierdzę tak samo, jak pojawił się Gwiazdowski to początkowo myślałem że to na niego zagłosuje, ale nie umie się sprzedać i nie chcę zmarnować głosu. Druga sprawa że jego pomysły mi się z czasem przestają podobać. Zdecydowałem się do PE zagłosować na KE, do sejmu się jeszcze okaże, tam jest jeszcze czas się zastanowić. Nie chcę niszczenia kraju przez PiS, a małe ugrupowania na granicy progu wyborczego to coś na
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kulass: PiS ma większość właśnie dlatego, że w ostatnich wyborach było sporo partii/komitetów które były pod progiem, ale niewiele pod nim: Korwin, Razem, Lewica - tylko oni w sumie mieli ok 14% głosów, a nikt z nich w sejmir nie jest. To oni tak naprawdę są powodem tego, że PiS ma większość.
  • Odpowiedz
@cotusieodjanie: Ale ja nie porównuje, nie stawiam między nimi znaku równości, równam je jedynie w tym że obu partii i ich polityków nie chciałbym widzieć już więcej w polityce.
I mnie po prostu irytuje ta gadka o marnowanym głosie, bo zmarnowany głos dla mnie to głos oddany przeciwko jakiejś partii.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: poprzednie wybory pokazały że im więcej partii tym gorzej (,) dlatego boje się o to co będzie teraz

nie możemy co 4 lata powtarzać sobie 'może za 4 lata pojawi się coś sensownego' trzeba się wziąć w garść w końcu bo zginiemy
  • Odpowiedz
Wiecie, platforma nie była jakaś wybitnie tragiczna u władzy wbrew temu co próbują wmawiać #4konserwy i inne odpadki umysłowe


@cotusieodjanie: ale nic sensownego nie zrobiła i teraz ścigają się z PIS na socjal

Przyznajmy uczciwie że nikt nie ma teraz szans z pisem który ma te 5mln wyborców, a jednak system przyznawania mandatów w sejmie i senacie jest u nas patologiczny więc nawet jeśli się zdarzy że wejdzie #gwiazdowski czy #
  • Odpowiedz