Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników IP X.
Jak działa w praktyce FaceID? Poręczne to? Na 10 prób ile razy odblokuje się prawidłowo przy korzystaniu np. w aucie gdzie podczas jazdy trzęsie? Przy płaceniu zbliżeniowo tak samo. Obecny TouchID działa świetnie, a FaceID?
Zastanawiam się pomiędzy IP 8 a IP X. Obecnie używam IP 7 i nie wiem czy warto zmieniać na IP 8 bo to podobne bardzo urządzenia na 1 rzut oka.
#iphone #iphone7 #iphonex
  • 10
@WiewiurPL: u mnie FaceID w iP X działa wyśmienicie - na 10 razy odblokowuje się 10 razy - praktycznie nie zdarza się, że nie odblokuje - nawet w aucie, czy gdziekolwiek indziej.
Teraz jak odblokowuje drugi telefon na odcisk palca, to jest to dla mnie nieporęczne i nieintuicyjne.
Bierz X i się nie zastanawiaj nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WiewiurPL: w sytuacji, gdy masz suchy palec touch id na pewno będzie szybszy (niewiele) od face id, ale jest masa sytuacji, w których face id wygrywa z touch id - uprawianie sportu (spocone palce), gotowanie, zabrudzone palce itd. Touch id nie złapie tego i musisz wpisać kod, face id odblokuje bez problemu, a lekko wilgotnym palcem spokojnie dasz radę dalej coś wyklikać. Jeśli masz 7 to bierz X, bo 8 to
@WiewiurPL: Fajne jest to, że możesz stuknąć w ekran i popatrzeć na niego i już odblokowane. Bez celowania i naciskania guzików. Jeśli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć reakcję to w ustawieniach musisz wyłączyć opcję "face id wymaga uwagi", chodzi o to, że z włączoną opcją należy kierować wzrok na ekran telefonu. Bez tego wystarczy, że widzi Twoją twarz.
@WiewiurPL: nawet sie nie zastanawiaj i bierz X. Ja przesiadlem sie tydzien temu z 8 na X i jest duza roznica na plus. Face id zawsze dziala, tak jak pisali przedmowcy nie ma sytuacji ze palec sie spocil, itd. Ale jest jeden minus, ten ekran zawsze musisz zblizyc na twarz, czyli siedzisz przy stole i nie odblokujesz telefonu nie ruszajac go ze stolu, a przy TouchID kladles palucha i juz sobie
@WiewiurPL: ogólnie działa dobrze, jest intuicyjne i szybkie. Zapomina się o tym ze telefon jest czymkolwiek zabezpieczony. Odblokowuje twarz nawet jak czasem ruszam ustami i jem :D może mieć problem jak leżysz w łóżku na boku i trzymasz telefon tak jakbyś chciał coś poczytać wtedy ma problemy żeby odblokować, ale czasem mu się to udaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) może mieć problem w jasnym słońcu w okularach
@static_cast @karczochh: jak inna osoba spojrzy w twoj zablokowany telefon i będzie chciała go odblokować to on zabezpiecza się na taka ewentualność i wtedy trzeba dodatkowo przed kolejna próba podać kod, a potem już wystarcza twarz. Był taki artykuł, ze niby policję w USA uczyli jak patrzeć w nowe iphony żeby się nie zablokowały xD bo jak za długo popatrzą to już nie odblokują go przystawiając go do twarzy właściciela ale
@WiewiurPL:

Jak działa w praktyce FaceID? Poręczne to?

Fatalnie. Działa może 6-7 razy na 10, trwa to wieczność, w sklepie robisz z siebie idiotę płacąc telefonem i podnosząc go na wysokość twarzy. TouchID było o niebo lepsze. Ale to i tak mniejszy problem niż brak home buttona jako takiego, ekranowy "home bar" lubi sobie latać w poziomie i pionie, lubi też "zaskakiwać" kiedy nawet nie myślałeś by go użyć (np. oglądasz