Wpis z mikrobloga

Wykonałam pod koniec stycznia badanie witaminy D (metabolit 25(OH)). Od kwietnia codziennie przyjmuję 2000 jm wit D, aktualnie w formie suplementu max od Vigantoletten. Byłam dzisiaj u lekarza i niestety nie dostałam rozpiski, ale dowiedziałam się, że mam niewiele powyżej 30 ng/ ml (norma 30–50 ng/ ml).

Poza tym:
- magnez w normie
- wit. b12 w normie
- kortyzol w normie
- płciowe w normie poza androstendionem (podwyższony)

Niestety nie zrobiłam badań przed suplementacją, ale ciekawe na jakim poziomie bez niej miałabym wit. D...

#dieta #mikrokoksy #mirkokoksy #zdrowie #medycyna

@UnitrA - miałam wołać, to wołam!
  • 10
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: Uczciwie napiszę, że nie widzę żadnej różnicy od kiedy suplementuję. W dodatku mam problem z bezsennością, który ostatnio się nasila (trzecie leki na to biorę, ciągle pudło).

@Radeg90: Obejrzę! Polecam ten wpis: http://www.endokrynologia.net/content/niedob%C3%B3r-witaminy-d, widać rozsądne podejście do tematu.

@Kasahara: Najgorsze, że latem mi się wcale nie poprawi. Z pracy wychodzę o takich godzinach, że słońce to zobaczę jak sobie tapetę na pulpicie ustawię (
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Radeg90: o dzięki za filmik, wiele wyjaśnił. Najlepiej D przyjmować w tych kapsułkach z tłuszczem (?) czy normalna tabletka również daje radę (te z KFD na przykład)?
  • Odpowiedz
@Pierrot: Nie chce mi się zastanawiać czy danego dnia byłam dostatecznie długo na słońcu, dlatego biorę w sposób ciągły. Lubię leki/specyfiki do stosowania codziennie, wchodzi w rutynę i nie zastanawiasz się nad tym niepotrzebnie, po prostu to robisz.
  • Odpowiedz