Wpis z mikrobloga

Jak rolować mięśnie - poradnik dla biegaczy, rowerzystów i mikrokoksów. Ilekroć byłem u fizjo z bolącym mięśniem/kolanem, to kazał mi się rolować. Przeczytałem książkę Kelly Starretta i gość też wciąż wspomina o rolowaniu. Postanowiłem, że też spróbuję. Pytanie do Was - rolujecie? Jakie przynosi to efekty?
#mikroreklama #bieganie #rower #fitness #silownia #mikrokoksy #rolowanie
ksaler - Jak rolować mięśnie - poradnik dla biegaczy, rowerzystów i mikrokoksów. Ilek...

źródło: comment_FrbBpn4V8hYESulDV9385ea8lui91D7Y.jpg

Pobierz
  • 11
@ksaler: Ja rolowanie stosuję jako rozgrzewkę - dynamiczne pobudzenie mięśni przed treningiem. Dodatkowo roluję pozatreningowo miejsca, w których mam miejsca spustowe (w moim przypadku okolice łopatek, triceps i najszerszy grzbietu). Czasami budzę się po prostu z bólem w okolicach łopatki i rolowanie piłeczką przynosi mi natychmiastową ulgę :)
Mam 6-7 treningów tygodniowo (bieganie/rower) i roluję się dość często. Mi pomaga, czuję mniejsze zmęczenie nóg gdy wieczorem po treningu zrobię rolowanko, następny dzień jest przyjemniejszy.

Po rolowaniu dorzucam jakieś lekkie elementy rozciągania. Używam pełnego wałka, a nie takiego fitnes z wypustkami.
@ksaler: Zacząłem się rolować, gdy wyhaczyłem kontuzję #itbs. Dzięki temu dowiedziałem się, jak to wspaniale działa. Jako pierwszy roller, wybrałem średniotwardy, z płaskimi i krótkimi wypustkami. Jego zadaniem było rozbić totalnie twarde powięzi biodrowo-piszczelowe. Oj był hardkor na początku. Po pewnym czasie dokupiłem piłkę - 10cm, twardą, do rolowania okolic pośladków i głębszych okolic mięśni piszczelowych tylnych, do których żaden duży roller nie dotrze. Ciągle mnie coś w tych miejscach