Wpis z mikrobloga

  • 6
@Dodupyzaur Pozwolę sobie skorzystać z heheszków i podzielić się tekstem który zmienił mój pogląd na tę sprawę.

Sprawa jest prosta. #!$%@? - facet, #!$%@? - baba. Chromosomy płci, nie uważał lewak na lekcjach? Polecam posłuchać Berkowicza: transseksualizm to jak wiara, że jest się królikiem lub Napoleonem. Mało lewaczkowi? No to wyciągam asa z rękawa: Zajączkowska z transparentem szkalującym Bęgowskiego. Jeszcze pyszczy? Coup de grâce - Korwin powiedział, że nie istnieje żadna Grodzka,
  • Odpowiedz
  • 3
@Matikkkii1 Najprościej mówiąc: Płci są 2, ale sytuacja nie jest zero jedynkowa - tzn jest między nimi spektrum które wynika z wielorakości rodzajów płci (genotypowa, fenotypowa, społeczna etc.).
Mogą się zdążyć przypadki które społecznie i fenotypowo zakwalifikujemy jako kobieta a genotypowo - niespodzianka - ma zestaw XY. I wtedy przydaje się spektrum na którym możesz (dla przykładu) umiejscowić taką osobę po stronie kobiecej ale z pewnym przesunięciem w kierunku bieguna męskiego.

Sprawa
  • Odpowiedz
  • 1
@t1dzej Ale przecież ja od razu powiedziałem, że moim zdaniem płcie są 2. I sam zacytowany przeze mnie tekst jasno stwierdza, że żeby zaistniała sytuacja w której nie można kogoś jednoznacznie przypisać do jednego lub drugiego bieguna spektrum pomiędzy tymi dwiema płciami musi dojść do jakichś nieprawidłowości.

Chodzi mi tylko o to, że nie można udawać, że takie przypadki nie istnieją tylko trzeba to badać i się dowiadywać - a jeżeli Twoja
  • Odpowiedz
Chodzi mi tylko o to, że nie można udawać, że takie przypadki nie istnieją tylko trzeba to badać i się dowiadywać - a jeżeli Twoja reguła ich nie obejmuje, to czas ją nieco rozwinąć.


@Neater: Moja płeć to niedostatecznodolarowiec. Jeżeli chcesz dalej dyskutować w tym temacie to musisz przelać mi 1000$ na moje konto, albo przestań się wypowiadać w temacie jak reszta ignorantów.
  • Odpowiedz
  • 1
@Hatespinner Trochę nie rozumiem czemu odpowiadasz żartem postulującym dowolność tworzenia płci komuś, kto jasno dał do zrozumienia, że też uważa, że płcie są 2. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Neater: Sugerowanie, że dawanie atencji takim tematom i priorytetyzowanie badań na ten temat, wyżej niż poziom badań nad założeniem elektrowni opartej o energię wytworzoną z ziemniaków, jest ważne, jest zwykłym populizmem i #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hatespinner Zgadzam się - stabilne reaktory fuzyjne powinny mieć znacznie większy priorytet (swoją drogą, nie wiem czy wiesz, ale jesteśmy już całkiem niedaleko osiągnięcia tego celu).

Tylko zauważ, że nad jednym i drugim raczej nie pracują ci sami ludzie, więc na zgłębianiu tematu płci energetyka nic nie traci - to raz.
A dwa - Twoje ignorowanie tematu też niczego nie przyspieszy. A tutaj masz zebrane na ten temat informacje w pigułce podane
  • Odpowiedz
No ale pewnie nawet nie przeczytałeś całego, bo za dużo literek za mało memów


@Underpeople: Implikacja, że ty wiesz cokolwiek o płci, czy tej biologicznej czy wyimaginowanej i przeprowadziłeś jakiekolwiek badania/studia a nie przeczytałeś #!$%@? dwa linki z google. XD

Tylko zauważ, że nad jednym i drugim raczej nie pracują ci sami ludzie, więc na zgłębianiu tematu płci energetyka nic nie traci - to raz.


@Neater: Ludzie którzy zajmują się
  • Odpowiedz
@Hatespinner: myślę że studia w dziedzinie mikrobiologii ze szczególnym zainteresowaniem genetyką z mojej strony czynią mnie w tej dziedzinie nieco większym (choć nie kompletnym, pewnie od kogoś kto się tym zajmuje zawodowo mógłbym się nauczyć dużo więcej) autorytetem niż jesteś ty, zapewne po biologii na poziomie gimnazjum/liceum.

  • Odpowiedz
myślę że studia w dziedzinie mikrobiologii ze szczególnym zainteresowaniem genetyką


@Underpeople: Upowazniaja cie do bycia takim samym cymbalem w temacie, jak kazdy kto przeczyta dwa linki w Google. W ogole implikacja, ze wiedza ze studiow jest przydatna do czegokolwiek, czyni z ciebie lolcontent xD
  • Odpowiedz