Wpis z mikrobloga

Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Honda Civic X tylko jedyny mankament jest taki, że jest trochę droga tzn. wszędzie słyszę opinie że inne auta w tej klasie są po 20k tańsze a za te pieniądze można kupić lepsze auto ale szukam i szukam i nie bardzo widzę co innego sensownego można kupić w podobnych pieniądzach.

benzyniak 1.5 turbo 182KM kosztuje 99k/108k/118k w zależności od wersji wyposażenia. 118k to najwyższa wersja i jeszcze z automatem, pewnie jeszcze za jakieś dodatkowe bajery trzeba dopłacić.
Jakie lepsze alternatywy w tych pieniądzach lub taniej?

Nie musi to być hatchback ale musi mieć otwierany bagażnik razem z szybą czyli samochód 3 lub 5 drzwiowy.
Np. Kia Optima albo Mazda 6 w podobnych pieniądzach mi się podobają ale niestety to są sedany 4 drzwiowe. SUVy jak Mazda CX-5, Hyundai Tuscon, Renault Kadjar biorę pod uwagę ale one są z reguły odrobinę droższe.

Czy po prostu brać Civica, dolewać olej i się cieszyć?

#honda #motoryzacja #samochody #pytanie #kupujzwykopem
nie #bmw nie #audi nie #mercedes (chyba że używki)
Waldemar_Morawiec - Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Ho...

źródło: comment_aeBDzeKfGCAFSxt2BTgGboNN9IIZovsE.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Drmscp: sluchaj kolego, mam dg i naprawiam glownie te cuda niemieckiej techniki - swoje wiem i widzialem. Vagowcy dalej moga sie pocierac siusiakami na forach, jakie to ubber auta maja, szkoda, ze to nieprawda, statystyki sa takze po stronie Azji.
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Pol roku temu bylem w tej sytuacji z ciut mniejszym budzetem i tez tego civica chcialem… koniec koncow znalazlem fajnego renegede'a, bo stal w salonie na przecenie, a do konca szukalem jeszcze jakiegos okazyjnego Volvo V40. Moze ktorys z tych?
  • Odpowiedz
@Drmscp: muszę to w jakimś txt dać, bo to nudne.

Prawie każdy VAG, jeden szybciej, drugi dłużej - wiązki. Wtyczki potrafią gnić już w 3 letnich autach, jest to przeciwieństwo Forda, bo tam przewody się rozpadają, w VAG gniją wtyczki - mimo wszystko Ford jest lepszym autem, przynajmniej mechanicznie.

Usterki elektroniki, podnośników szyb, centralnego zamka, czujników, liczników, blokad elektronicznych, sterowników - ogólnie wszystkiego. Nie ma się zresztą co dziwić, skoro od 20 lat VAG skutecznie umieszcza np komputer silnika na podszybiu i wcale nie jest jakoś extra zabezpieczony przed
  • Odpowiedz
@Drmscp: fajnie :] życzę powodzenia (i to akurat bez podtekstów, bo odbiór auta/nowe auto to jedna z przyjemniejszych chwil w życiu) - niech służy - ja jednak mam uprzedzenia do VAG i z europejskich biorę Pługa czy Renault any day - Ford też jest ok, choć nie jest doskonały.
  • Odpowiedz
@Drmscp: @kleiner_trottel: Ja aktualnie mam Skodzinkę a jeździłem trochę VW, vagów nie chce bo mi się zupełnie nie podobają oraz ze względów osobistych :D - czysto osobista sprawa, a o jakości i niezawodności się nie wypowiadam.

@kleiner_trottel: Jeepy ładne są, w sumie za cenę civica można mieć nawet słabą wersję Compassa. Dobra rada żeby poszukać okazji salonowych, dzięki.
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Civica sprzedasz za parę lat z najmniejszą stratą więc weź to pod uwagę. Z tym spalaniem oleju to są historie pajaców co kupili zajeżdżone sztuki bo były najtańsze na otomoto od jeszcze większych pajaców i teraz płaczą.
  • Odpowiedz
Jako user Civic 8 gen od nowości - kupisz Honde to będziesz miał spokój z naprawami, poważnymi wymianami na 8 lat jak nic. Tak naprawdę Civic w standardzie i z silnikiem o podobnych parametrach ma nieco lepsze wyposażenie od auto innych marek w tym segmencie. Konfigutowałem sobie Skodę Octavię żeby miał takie graty jak wersja Sport Civica i wyszło nawet nieco drożej. Tylko warto poczekać na poliftową wersję Civica bo wtedy poprawią
  • Odpowiedz