Wpis z mikrobloga

Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Honda Civic X tylko jedyny mankament jest taki, że jest trochę droga tzn. wszędzie słyszę opinie że inne auta w tej klasie są po 20k tańsze a za te pieniądze można kupić lepsze auto ale szukam i szukam i nie bardzo widzę co innego sensownego można kupić w podobnych pieniądzach.

benzyniak 1.5 turbo 182KM kosztuje 99k/108k/118k w zależności od wersji wyposażenia. 118k to najwyższa wersja i jeszcze z automatem, pewnie jeszcze za jakieś dodatkowe bajery trzeba dopłacić.
Jakie lepsze alternatywy w tych pieniądzach lub taniej?

Nie musi to być hatchback ale musi mieć otwierany bagażnik razem z szybą czyli samochód 3 lub 5 drzwiowy.
Np. Kia Optima albo Mazda 6 w podobnych pieniądzach mi się podobają ale niestety to są sedany 4 drzwiowe. SUVy jak Mazda CX-5, Hyundai Tuscon, Renault Kadjar biorę pod uwagę ale one są z reguły odrobinę droższe.

Czy po prostu brać Civica, dolewać olej i się cieszyć?

#honda #motoryzacja #samochody #pytanie #kupujzwykopem
nie #bmw nie #audi nie #mercedes (chyba że używki)
Waldemar_Morawiec - Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Ho...

źródło: comment_aeBDzeKfGCAFSxt2BTgGboNN9IIZovsE.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Pracowałem w salonie Hondy, jak weszła ta generacja Civica. Generalnie auto jest bardzo futurystyczne, między IX a X jest naprawdę przepaść, mamy m.in. ręczny na przycisk o wiele innych. Aczkolwiek czy dać 118 tyś zł za zwykłego de facto kompakta to nie wiem czy interes dobry. Utrata wartości będzie naprawde spora. W VII generacji Type R kosztował około 100 tyś, a w latach 90 dobrze wyposażona VI generacja oscylowała
  • Odpowiedz
@patryk-hukalowicz: 118 bym nie dał, bardziej 108 + jakieś dopłaty pewnie więc w sumie i tak sporo... te ceny to masakra, trzeba wziąć trochę pod uwagę inflacje, 100k za type R w 2003 roku było warte tyle co dzisiaj około 140k ale fakt że cena civica dzisiaj to lekka przesada. Faktycznie Mirki powyżej mają chyba rację że lepszym wyborem może być Kia ProCeed gdzie za 109k masz 204KM w najwyższej
  • Odpowiedz