Wpis z mikrobloga

Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Honda Civic X tylko jedyny mankament jest taki, że jest trochę droga tzn. wszędzie słyszę opinie że inne auta w tej klasie są po 20k tańsze a za te pieniądze można kupić lepsze auto ale szukam i szukam i nie bardzo widzę co innego sensownego można kupić w podobnych pieniądzach.

benzyniak 1.5 turbo 182KM kosztuje 99k/108k/118k w zależności od wersji wyposażenia. 118k to najwyższa wersja i jeszcze z automatem, pewnie jeszcze za jakieś dodatkowe bajery trzeba dopłacić.
Jakie lepsze alternatywy w tych pieniądzach lub taniej?

Nie musi to być hatchback ale musi mieć otwierany bagażnik razem z szybą czyli samochód 3 lub 5 drzwiowy.
Np. Kia Optima albo Mazda 6 w podobnych pieniądzach mi się podobają ale niestety to są sedany 4 drzwiowe. SUVy jak Mazda CX-5, Hyundai Tuscon, Renault Kadjar biorę pod uwagę ale one są z reguły odrobinę droższe.

Czy po prostu brać Civica, dolewać olej i się cieszyć?

#honda #motoryzacja #samochody #pytanie #kupujzwykopem
nie #bmw nie #audi nie #mercedes (chyba że używki)
Pobierz
źródło: comment_aeBDzeKfGCAFSxt2BTgGboNN9IIZovsE.jpg
  • 44
@Waldemar_Morawiec: właśnie też szukam czegoś sensownego ok 200KM, ale do 100k nic nie da się kupić niestety :/. JA chyba kupię Gulie za 130-140k chyba żę coś tańszego sensownego podsuniecie. Tylko to ma jechać, a 90% samochodó teraz ma 100-120KM :/

Z takich nietypowych to zobacz sobie Hyundaia i30N, albo KIA Ceed GT
Nie sądzę żeby ktoś, komu się Civic podoba, chciał mieć skodę :D

@Neoplan: No właśnie teraz mam Skodę i masz całkowitą rację że już nie chcę :D chociaż patrząc na cenniki to Skoda oczywiście ma super oferty i auta solidne ale muszę wyrwać się z sideł VAGa

@sztandar: Ja nie muszę mieć 200KM, zależnie od wagi auta wystarczy 150KM+
Gulia jest przepiękna ale za 130k to będzie golas, za przyzwoitą
@Waldemar_Morawiec: kiombi mam aktualnie przez pomyłkę dealera - zamawiasz sedana w beżu, przychodzi kombi w szarym wnętrzu xD ale ja tam stratny nie byłem xD, ogólnie więcej śmiechu miałem i fajnie to załatwiliśmy.

Co do kombi to ja nie polecam z tego powodu, że tył zachodzi brudem, niestety, no ale jak musisz coś wozić, to ciężko będize coś innego wybrać - może Carens?.
Carens


@Student_AWAS: Nie no bez przesady
Może przesadziłem z dużymi gabarytami - po prostu wożę pare razy w miesiącu rzeczy które spokojnie wejdą do każdego hatchbacka typu Focus/Civic po złożeniu siedzeń ale nie wejdą do sedana bo się nie zmieszczą przez drzwi od bagażnika. Nie będę kupował mini vana ani dostawczaka z tego powodu :)
@Waldemar_Morawiec: największy jego minus to - dla mnie - zbyt nisko opadający dach - z przodu - może to kwestia przyzwyczajenia, ale walnąłem sie głową o słupek ¯\_(ツ)_/¯ w zwykłym Ceedzie bez problemów.

Sprawdź jeszcze - o ile chcesz takie auto - Stonica - crossover bazujący na Rio, ale to nie jest małe auto, jak Rio zresztą. Bagażnik i otwór załadunkowy powinien być ok.

Sportage niby spoko, ale dla mnie zbyt
Pobierz
źródło: comment_6YGHWpQEHWl5CpJSf6RBpwjm0ltIindO.jpg