Wpis z mikrobloga

Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Honda Civic X tylko jedyny mankament jest taki, że jest trochę droga tzn. wszędzie słyszę opinie że inne auta w tej klasie są po 20k tańsze a za te pieniądze można kupić lepsze auto ale szukam i szukam i nie bardzo widzę co innego sensownego można kupić w podobnych pieniądzach.

benzyniak 1.5 turbo 182KM kosztuje 99k/108k/118k w zależności od wersji wyposażenia. 118k to najwyższa wersja i jeszcze z automatem, pewnie jeszcze za jakieś dodatkowe bajery trzeba dopłacić.
Jakie lepsze alternatywy w tych pieniądzach lub taniej?

Nie musi to być hatchback ale musi mieć otwierany bagażnik razem z szybą czyli samochód 3 lub 5 drzwiowy.
Np. Kia Optima albo Mazda 6 w podobnych pieniądzach mi się podobają ale niestety to są sedany 4 drzwiowe. SUVy jak Mazda CX-5, Hyundai Tuscon, Renault Kadjar biorę pod uwagę ale one są z reguły odrobinę droższe.

Czy po prostu brać Civica, dolewać olej i się cieszyć?

#honda #motoryzacja #samochody #pytanie #kupujzwykopem
nie #bmw nie #audi nie #mercedes (chyba że używki)
Waldemar_Morawiec - Jakie auto nowe za 90-110k +- jakiś margines?

Podoba mi się Ho...

źródło: comment_aeBDzeKfGCAFSxt2BTgGboNN9IIZovsE.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Hondy zawsze były droższe. Możesz za te pieniądze kupić Skodę Superb kombi. Ja bym pewnie tak właśnie zrobił. Ale ja to ja, mnie się Civic nie podoba. Nie sądzę żeby ktoś, komu się Civic podoba, chciał mieć skodę :D
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: właśnie też szukam czegoś sensownego ok 200KM, ale do 100k nic nie da się kupić niestety :/. JA chyba kupię Gulie za 130-140k chyba żę coś tańszego sensownego podsuniecie. Tylko to ma jechać, a 90% samochodó teraz ma 100-120KM :/

Z takich nietypowych to zobacz sobie Hyundaia i30N, albo KIA Ceed GT
  • Odpowiedz
@sztandar: zwróć uwagę na to, że auto któe dzisiaj ma 120 koni z turbo zwykle lepiej jedzie niż wolnossak 140-150 km sprzed lat, bo turbo ciągnie od dołu, a wolnossaka trzeba było kręcić po 6000 obrotów...
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: bierz Kię lub Hyundaia i ciesz się życiem - ja tak robię i nie narzekam. To są top notch samochody - niezawodne, trwałe i dobre. Optima bardzo fajna, 1.6 180KM sztos - jak skończę leasing na 2.0 to łykam tego 1.6T :>.
  • Odpowiedz
Nie sądzę żeby ktoś, komu się Civic podoba, chciał mieć skodę :D

@Neoplan: No właśnie teraz mam Skodę i masz całkowitą rację że już nie chcę :D chociaż patrząc na cenniki to Skoda oczywiście ma super oferty i auta solidne ale muszę wyrwać się z sideł VAGa

@sztandar: Ja nie muszę mieć 200KM, zależnie od wagi auta wystarczy 150KM+
Gulia jest przepiękna ale za 130k to będzie golas,
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: kiombi mam aktualnie przez pomyłkę dealera - zamawiasz sedana w beżu, przychodzi kombi w szarym wnętrzu xD ale ja tam stratny nie byłem xD, ogólnie więcej śmiechu miałem i fajnie to załatwiliśmy.

Co do kombi to ja nie polecam z tego powodu, że tył zachodzi brudem, niestety, no ale jak musisz coś wozić, to ciężko będize coś innego wybrać - może Carens?.
  • Odpowiedz
Carens


@Student_AWAS: Nie no bez przesady
Może przesadziłem z dużymi gabarytami - po prostu wożę pare razy w miesiącu rzeczy które spokojnie wejdą do każdego hatchbacka typu Focus/Civic po złożeniu siedzeń ale nie wejdą do sedana bo się nie zmieszczą przez drzwi od bagażnika. Nie będę kupował mini vana ani dostawczaka z tego powodu :)
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: największy jego minus to - dla mnie - zbyt nisko opadający dach - z przodu - może to kwestia przyzwyczajenia, ale walnąłem sie głową o słupek ¯\_(ツ)_/¯ w zwykłym Ceedzie bez problemów.

Sprawdź jeszcze - o ile chcesz takie auto - Stonica - crossover bazujący na Rio, ale to nie jest małe auto, jak Rio zresztą. Bagażnik i otwór załadunkowy powinien być ok.

Sportage niby spoko, ale dla mnie
S.....S - @WaldemarMorawiec: największy jego minus to - dla mnie - zbyt nisko opadają...

źródło: comment_6YGHWpQEHWl5CpJSf6RBpwjm0ltIindO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz