Wpis z mikrobloga

@MangoZjem: Taksiarzy w samym jednym mieście jakim jest Warszawa jest około 20tysiecy!!! I jest tam cały przekrój społeczny a część z nich to prości taksiarze którzy nie znają się na odpowiednim PR i nie są odgórnie kierowani więc dają się ponosić złym emocją i mamy takie akcje co by się na wykopie niezdrowo popodniecać( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko komentarze, ze juz zawsze bede korzystal z ubera/nigdy z taxi :D


@MangoZjem: No właśnie to są tylko komentarze głównie jakiś zazietych gimbusów i płatnych trolli bo ludzie którzy wożą się taryfami nie klepią tych komentarzy. I znam trochę taksiarzy i prawda jest taka ,że obroty od 10 lataja maja na podobnym poziomie bo jeszcze przed wejściem ubeta była duza wojna cenowa i tak jak wszystkim pensję rosły tak taksiarze wręcz
@MangoZjem: Ale tak się nie dzieje, z różnych powodów np. taki że biznes korporacje jeżdżą taksówkami.
A tak naprawdę to Uber przydał by się chyba najbardziej właśnie w takich małych miejscowościach jak twoja a nie w takiej Warszawie gdzie masz nowoczesne międzynarodowe korporacje jak Mytaxi czi iTaxi i ogólnie jest dość wysoki standard i niskie ceny bo jest duża konkurencja.
A właśnie w małych miejscowościach powinien ktoś taryfiarzą kota popędzić bo
@MangoZjem: Wiesz w Warszawie jeśli nie wyjeżdżasz poza miasto to taxowka wychodzi często nawet taniej niż uber (gdzie dodatkowo jedziesz prywatnym samochodem który nie wjedzie wszędzie jak taxi, samochodem w niewiadomym stanie najczęściej z jakimś kazachem który nie zna polskiego i bez ubezpieczenia które w taksówce obejmuje też pasażerów a w uberze nie) Ale ludzie posługują się jakimiś już utartymi schematami, działaniami bo taka jest natura ludzka dlatego jeszcze raz twierdzę
Wiesz w Warszawie jeśli nie wyjeżdżasz poza miasto to taxowka wychodzi często nawet taniej niż uber


@Brunner: trudno mi w to uwierzyc bo gdyby tak bylo to uber nie mialby prawa bytu biorac pod uwage argumenty ktore przytoczyles nizej

różnica jest tylko taka że zazwyczaj ten co jeździ taxi nie ma czasu ani potrzeby udowadniać w internecie na różnych śmiesznych stronkach swoich racji i prowadzić jałowych kłótni z małolatami( ͡°
@MangoZjem: To juz nie moja wina że nie wierzysz, ale moją żoną twierdzi że w apce Mytaxi ma taniej niż w uberze, a jak pisałem ludzie posługują sie w życiu utartymi schematami... np. nie zmieniają operatora komórkowego mimo jakiś lepszych promocji, ja np. nie zmieniam banku w którym mam płatne przelewy... bo mi się nie chce, bo się przyzwyczaiłem.

czyli Ty jezdzisz uberem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Brunner: no to skoro jest taniej to czego złotowy tak sie pluja o ubera? dlaczego klienci wybieraja ubera? przeciez maja taniej, maja ubezpieczenie, mozliwosci stawania na przystankach i miejscach przeznaczonych dla taxi - uber tego nie ma. argumentu z utartymi schematami tez nie kupuje, bo uber jest wzglednie nowy, zwlaszcza w polsce
@MangoZjem: Dobra nie chcesz zdradzać ok rozumiem.
To może na moim przykładzie. Jestem bhpowcem i ja bym nie tolerował w swojej branży emigrantów którzy się tym zajmują na masową skalę na czarno i bez odpowiednich uprawnień do tego wyprowadzających pieniądze z Polski dlatego nie toleruje tego też w innych dziedzinach... Ale moze dlatego , że ja nie jestem obłudnym gównozjademem( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodaj do tego dużo
Dobra nie chcesz zdradzać ok rozumiem.


@Brunner: przeciez napisalam ( ͡º ͜ʖ͡º)

i ja bym nie tolerował w swojej branży emigrantów którzy się tym zajmują na masową skalę na czarno


@Brunner: a polakow? przeciez uber to nie tylko obcokrajowcy. i co to znaczy na czarno? chyba odprowadza sie od tego podatki

bez odpowiednich uprawnień


@Brunner: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Uber-sie-ugial-Kierowcy-musza-miec-licencje-7597206.html wg tego artykulu uprawnienia od niedawna musza byc
@MangoZjem: Aha a jeśli nie wiesz to poczytaj sobie Mirków z wykopu i już będziesz wiedział ,że każdy taryfiarz to: cham, złodziej, pijak, oszust, jeździ starym polonezem, pali przy klientach, i pewnie nawet w tym jest trochę prawdy patrząc
na niektóre złotowy szczególnie te z postojów w wieku naszych dziadków( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jeden tu nawet kiedyś z anonimowych pisał , że jeździ uberem bo jest
Aha a jeśli nie wiesz to poczytaj sobie Mirków z wykopu i już będziesz wiedział ,że każdy taryfiarz to: cham, złodziej, pijak, oszust, jeździ starym polonezem, pali przy klientach, i pewnie nawet w tym jest trochę prawdy patrząc

na niektóre złotowy szczególnie te z postojów w wieku naszych dziadków( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Brunner: znajoma sie spotkala z takim chamem ale wlasnie z postoju. ja zawsze z korporacji
przeciez napisalam


@MangoZjem: No odpowiedziałaś tylko pytaniami "i jakie to ma znaczenie?"( ͡° ͜ʖ ͡°) ale spoko.

a polakow? przeciez uber to nie tylko obcokrajowcy. i co to znaczy na czarno? chyba odprowadza sie od tego podatki

Polaków też( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie nie odprowadza się żadnych podatkow i nie płaci się żadnego zusu, a jedynie daje się Januszowi 30zł za podpięcie