Wpis z mikrobloga

@MangoZjem: Ogólnie kiedyś sam nawet uważałem że Uber to fajna sprawa jako możliwość dorobienia czasem do kieszonkowego czy do pensji okazjonalnie... ale po pierwsze nie znałem całej brudnej prawdy a po drugie w Polsce to niestety o zesrał być przejazdy okazjonalne i możliwości sobie dorobienia a normalnie korporacje Taxi z tysiącami samochódw tylko dlunikajace prawa i kosztów
  • Odpowiedz
No odpowiedziałaś tylko pytaniami "i jakie to ma znaczenie?"( ͡° ͜ʖ ͡°) ale spoko.


@Brunner: napisalam "IT ale jakie to ma znaczenie?" :P

I nie nie odprowadza się żadnych podatkow i nie płaci się żadnego zusu, a jedynie daje się Januszowi 30zł za podpięcie pod partnera wystarczy poczytać ogłoszenia nawet bo się z tym już nie kryją. A jedyne co się połaci to prowizja dla ubera
  • Odpowiedz
sa jakies wymagania odnosnie samochodow.


@MangoZjem: Aha a co do wymagań jeśli chodzi o samochód to wejdź na oficjalną stronę ubera to zobaczysz że wymagany jest jakikolwiek 20 letni pojazd w jakikolwiek stanie( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście są też opcje Uber select i masz wtefy tam Samochód na poziomie normalnej Taxi... ale po pierwsze ich nie ma za dużo a po drugie są już wyjściowo droższe
  • Odpowiedz
napisalam "IT ale jakie to ma znaczenie?" :P


@MangoZjem: Aha sorry, znaczy pan a nawet pani od komputera( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do ubera to żebyśmy się zrozumieli nie jestem przeciwnikiem Ubera tylko dlatego że nazywa się to uber... powiem nawet więcej dobrze że taka taksowka się pojawiła i zmusiło niektóre złotowy i korporację do przemyśleń nad swoimi usługami( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@MangoZjem jak jeździsz pod firmą to żadne uprawnienia Cię nie obowiązują, mają zezwolenie przypięte pod samochód a nie pod człowieka

A co do samochodów i ich sprawności, zdarzyło mi się jechać jakąś starszą astra raz a tak to głównie fajne samochody jednak podjeżdżaja, z firm głównie hybrydy (auris czy prius), nowe fordy focusy czy mondeo ale i Ci co jeżdżą prywatnie nie mają samochodu z wytartymi siedzeniami, przesiaknietymi rzygami, dymem papierosów
  • Odpowiedz
@MangoZjem chociażby przez to że uber to międzynarodowa korporacja i jak ktoś przyjeżdża z Azji czy z USA to ma już zainstalowaną aplikację ubera. I to wygoda. Wygoda i przyzwyczajenie na której uber bazuje często zawyżając cenę. Dużo osób widząc mnożnik myśli, że skoro taką kwotę bierze uber to pewnie taxi weźmie 2x więcej. Bazują na stereotypach sprzed 20 lat.
  • Odpowiedz
@MangoZjem W lublinie faktycznie taxify nie jest zbytnia konkurencją dla taxi bo ceny są takie same a jeszcze ciężej ich dorwać bo się uwzięli na biednych studentów i tylko im mandaty dają więc mało ich wyjeżdża na miasto (zakres wyszukiwania do 2km chyba a nocą coś trafić to cud)
  • Odpowiedz
@Brunner: dzieki, to sa sensowne argumenty :-) teraz pytanie czemu ludzie mimo tego wybieraja uber, a taksiarze tak sie obawiaja o konkurencje ;p


@MangoZjem: Wybierają ubera z tego samego powodu dla którego wybierali od dziesięcioleci szara strefę przewozów... bo...3zł k---a taniej( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym chyba nie wszyscy wybierają tylko jakaś grupa bo rynek taksówek jest w Polsce wart 4miliardy i ciągle rośnie.
  • Odpowiedz