Wpis z mikrobloga

Jak slangowo nazywacie marihuanę? Chodzi mi o takie najczęstsze zwroty których używacie. Ostatnio przeglądałem słowniczki z różnymi określeniami i widzę, że ten narkotyk cieszy się wyjątkową popularnością.
U mnie:
1.Bobsy, kumpel na początku mówił bobki, nie lubiłem tego stwierdzenia bo jednoznacznie kojarzyło się z gównem. Ziomek później zaczął mówić bobsy i podłapałem to.
2.Zielsko, zielone.
3.Giet i MJ. Giet czyli po prostu gram marihuany, wszyscy wiedzą o co chodzi i o ile chodzi. MJ tylko podczas pisania
.
#wykopjointclub #narkotykizawszespoko
  • 55
@RatedR: niestety to był problem kiedyś, bo gadka o tym wśród ludzi (np. w domu z rodzicami) była do kitu, więc wymyśliłem nazwę "zapominajka". I jak chcieliśmy zapalić to padało "idziemy zapomnieć?". A jak rozmawialiśmy normalnie wśród ludzi to było "o stary, wczoraj zapomnieliśmy z kumplem i pojechaliśmy... itd.". Jak się chciało zajarać, a ktoś niewtajemniczony był obok to było " ja to bym zapomniał teraz". Nikt nigdy nie zajarzył o
@LJBW603: "Jaranie" też używałem, ale bobsy wyparły tę nazwę.
@pral_i_slodzil: W życiu nie słyszałem, z jakiego województwa jesteś, jeśli można wiedzieć?
@Talvisota: Mówiłem tak, dopóki nie ogarnąłem, że skun to maczanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@twarzczlowieka: "baka" kilka lat temu to była bardzo popularna nazwa w moich stronach, większość znajomych się tą nazwą posługiwała.
@crocos: Menel to może co najwyżej wypić Sterna z
@WiFoN_xD:
Jeśli chodzi o amfetaminę, to wolę tradycyjne Władek/feta i czasami ścierwo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Lubię też używać pełnej nazwy "Wujek Władek", dobra do gierek słownych.
Na piguły nie mogę znaleźć fajnego określenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak o nich mówię to po prostu pixy.
@Dziku74: Pomysłowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@