Wpis z mikrobloga

@RandomDucklingGenerator: wydaje mi się że nie. Na pewno nie ma odgórnych ogólnokrajowych wymagań, bo każda uczelnia, kierunek i temat ma inną specyfikę. Niektórzy robią zadanie projektowe, inni robią własne badania, a niektórzy analizują jakiś tekst. Każda uczelnia ma własne zasady. U mnie na PŁ kierunek przyrodniczy przyjmuje się, że każda praca dyplomowa zawiera badania, ale na inżynierskich trafiła się jedna praca teoretyczna (o najnowszych, zaawansowanych badaniach genetycznych, więc badania nad tym
@RandomDucklingGenerator: teoretycznie nie trzeba, może być praca przeglądowa. Nawet chyba doktorskie takie się zdarzają.

Ale promotorzy zazwyczaj wymagają, bo jakby jeden poszedł na łatwiznę, to reszta by tak samo zrobiła. A tak chociaż spróbują coś zbadać i zetknąć się ze światem nauki. Po to jest ta praca.
@kt13: Dzięki, poszukam w takim razie wytycznych na uczelni. Myślałam, że jest to jakiś odgórnie narzucone.
@mk321: czyli najlepiej spytać się promotora o co mu chodzi :)
@Poldaz: możliwe że pomyliłam "znamiona pracy naukowej" z badaniami. Wtedy by miało sens :)
@WindOfChange: wnosi ;) kolejny głos w sprawie!
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź wszystkim.