Wpis z mikrobloga

Hej,

Szukamy wóżka dla niemowlaka/nowonarodzonego - na razie jesteśmy w fazie poszukiwań i myślimy nad Cybex Priam albo ADORRA Maxi-Cosi - macie jakieś opinie na temat tego wózka? (mam obawy że może wpadłem w sito chwytów marketingowych ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Wiadomo że wszystko jest ważne, ale dla nas najważniejszymi cechami są:
- Budżet do 2.5k/3k (wraz z fotelikiem)
- Mało miejsca (składana gondola i stelaż)
- Adaptery/montaż do fotelika (np. Cybex ATON 5 albo cos w tej kategorii)
- lekki;
- żeby nie było to badziewie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie jestem w temacie, dlatego wszelka pomoc, alternatywy mi się przydadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wozek #dzieci #noworodek
  • 12
Ja kupilem używany Chicko urban cruser plus 3w1 za 500zł i daje rade. Gondole zamienia się na spacerowke, całość wazy 10kg. Za chyba 100zł kupujesz nowe wkłady te w środku wózka.
Oszczędność jakies 2000tys złoty a tyle zapłacisz za same szczepionki w pierwszych 3 miesiącach.
@Krzyszy pierwsze dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bardzo zależy Ci na lansie? Przy drugim dziecku kupiłem używany, gondola w moim odczuciu nie ma większego znaczenia - i tak otulasz szkodnika. Po drugie - planowanie czegokolwiek przy dziecku to ruletka, np. musiałem kupić nową spacerówkę rozkładaną całkiem na płasko bo młoda nie mieściła się już w gondoli a jeszcze nie mogła siedzieć (fizjoterapia, rehabilitacja itp).

Co do składania to
@Krzyszy: a jeszcze dopisze, ze warto kupic fotelik z bazą, wtedy nie trzeba za każdym razem przypinac go pasami, tylko wkladasz i wypinasz. Bardzo wygodne rozwiązanie.
Wybor jest przeogromny, łatwo wydac niepotrzebnie duze pieniądze, ale na foteliku nie ma co oszczędzać. Ja mam wozek camarello eos 2w1 (czyli gondola+spacerowka) i jestem baaaardzo zadowolona. Wozek za okolo 1300-1400 zl, super się prowadzi, dziecko ma sporo miejsca, córka zaraz skończy 15 msc a
UZywalimsy cybexa priama i atonq. Sa solidne sa ladne i wydaja sie wygodne dla dzieciakow. Na pewno przymierz go do swojego wozu bo jezeli kanapy sanpod duzym katem to moze byc problem z prawidlowym mocowaniem bazy. Wersja asiedziska rozkladana na plask jest fajniejsze bo mlody zdrowiej spi oraz w goracym klimacie jest lepiej wentylowany.

Lepiej imho baze uzywac na pasie niz przez isofiz bo jest cichsza jak jedziesz bez fotelika i wg
@elpoliko: Chodziło mi o bieda wersje BALIOS xD, czeski błąd; spojrzę na zestaw który masz :) i pomyślimy nad nim na pewno; co do bazy - u nas to będzie konieczne raczej :)

@blaszka: też będziemy patrzeć na używane wózki, co do Chciko Urban - musimy się przejrzeć:)

@hitherto: Pierwszy dziecko, 3 szkodnik (2 koty); gdyby zależało nam na lansie (mi w sumie nie) to by poszedł w ruch
@Krzyszy: mozna. Nie wiem@kto u was bedzie czasxiej jezdzil z dzieckiem. Jesli partnerka to mysle ze warto ja wlaczyc w wybieranie/testowanie/przymierzanie do wozu. Bo to ona sie bedzie z tym meczyc. Duzanrole poza fotelikiem gra wysokosc wozu, szerokosc otwierania drzwi i kat kanapy. I trudno to ocenic sprzed kompa.
@KkaskaderMike: mamy forda focusa z 2014 - ona będzie częściej jeździć (ja poruszam się komunikacją miejską raczej). Z różowym wspólnie podejmujemy decyzję, ale właśnie biorąc pod uwagę że częściej ona będzie się poruszać z dzieckiem, to pod nią będziemy kupować :)

Ogólnie wyobrażamy sobie to tak że stelaż będziemy wrzucać do bagażnika, a fotelik na wózek będziemy wkładać, oczywiście przy 'szybkim' wyskoczeniu na zakupy, bądź lekarza.
@Krzyszy: plan stelaz fotelik wozek jest ok i kazdy dobry fotelik sie w nim sprawdzi. Mam@na mysli to ze doteliki waza a mocowqnie bywa mniej lub bardziej wygodne i zalezy to w duzym stopnii od wozu i preferencji partnerki. Podjedzxie do sklepu ktory pozwala przymierzac foteliki , zamocuj baze i niech ona sobie cala procedure sprawdzi.
@Krzyszy: baby design ma fajne rzeczy :) mam krzeselko do karmienia i jest super, kolezanka miala ten wozek i byla zadowolona. No coz... to pozostaje zyczyc szczesliwego rozwiazania! :)