Wpis z mikrobloga

@MDobak: #!$%@? typie mam cię już dość xD napisałeś

przestają patrzeć na kwalifikacje


oraz

w efekcie pracownicy przestają robić cokolwiek


¯\_(ツ)_/¯

Może na przyszłość zastanów się co piszesz bo najwyraźniej nie oddaje to tego co chcesz powiedzieć
  • Odpowiedz
@MDobak:
@mirkobiniu: Żadne #!$%@?, popracuj trochę w IT to się przekonasz. Zwolniłem się z poprzedniej firmy po roku, bo absolutnie NIC tam nie robiłem i nawet się z tym nie kryłem. Dzisiaj pierwszy dzień w nowej pracy za 2x większy hajs i koledzy z działu mi powiedzieli, że przez najbliższe dwa miesiące mam się nie spodziewać żadnych zadań, a potem zobaczymy.
  • Odpowiedz
@Ld93: Yep, to trzeba przeżyć aby uwierzyć a najlepiej jak się ma porównanie z pracą w małej firmie. Może ludzie którzy nie pracowali nigdy w niczym innym niż korpo nie są wstanie sobie wyobrazić, że można pracować inaczej :P
  • Odpowiedz
@vwb666: zawsze mnie ciekawiło jak w takich Januszexach się wszystko spina. Oni nie piszą już jakichś sklepów tylko czasem wielkie CRMy itp, a to wszystko płacąc pracownikom dużo poniżej stawki rynkowej... Przecież tam musi powstawać takie spaghetti że aż boli

Ja wiem że tam pewnie jest kilka seniorów pilnujących burdelu ale ilu seniorów potrzeba żeby poprawiać po programistach-studentach pracujących za 2k netto? Chyba więcej niż tych juniorów...
  • Odpowiedz
Z jednej strony heheszki ale z drugiej strony to serio jest problem. Jest wiele zachodnich gigantycznych firm z branży IT które są tak przerośnięte, że przestają kontrolować co właściwie ich pracownicy robią i czy ma to sens - w efekcie pracownicy przestają robić cokolwiek. Z powodu niskiej wydajności pracowników zaczynają hurtowo zatrudniać kolejne osoby a gdy do tego jeszcze brakuje specjalistów to przestają patrzeć na kwalifikacje. W efekcie polski przedsiębiorca musi konkurować
  • Odpowiedz
@MDobak: skoro te firmy pracują tak nieefektywnie, to dlaczego wygrywają na rynku z polskimi przedsiębiorcami?


@lilagirl: bo robia soft dla np ZUS-u, bo są polską firmą i dają najtańsze rozwiązanie, które przeważnie jest niezbyt dobre. Była ostatnio na głównej nawet afera z zusem i comarchem. Mają samych stażystów, jest najtaniej to ludzie od nich chcą.
  • Odpowiedz
Przecież tam musi powstawać takie spaghetti że aż boli


@Czarzy: słyszałem od jednego ziomka, że jak idziesz tam pracować, otwierasz kod a tam rzeczy typu zmienna "tmp47" albo funkcja "fun" coś tam i domyśl się o co autorowi chodziło. Jest to potwierdzone info. XDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@vwb666: Panie prezesie ale to przecież dlatego że to wy Polscy Janusze byznesu wymagacie Bóg wie czego od młodych pracowników, w ofertach pracy za gówniane stawki, których "na tym etapie rekrutacji" i tak nie podajecie, więc tylu mądrych ludzi wybiera zagraniczne koncerny i z polski ucieka, naprawdę to takie dziwne?

Kolejnym przykładem jest narastająca emigracja Ukraińców. Polacy wyjechali i teraz rząd próbuje zapełnić te lukę Ukraińcami otwierając rynek pracy dla nich.
  • Odpowiedz
Napisałem jedynie, że jest to problem dla Polskich firm którym będzie trudno konkurować z zachodnimi firmami


@MDobak: jaki problem? Skoro firmy zachodnie płacą za dużo i pracownicy nic nie robią to logiczne że bedą zawalać terminy, opóźniać skończenie projektów itp i wtedy wchodzi Comarch cały na biało i przejmuje rynek po nieudacznikach z zachodu. Profit
  • Odpowiedz