Wpis z mikrobloga

@vwb666: Zawsze przecież lepiej wymagać od juniora więcej niż od seniora, a potem narzekać, że nie ma pracowników. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vwb666: hehe, czyli można wywnioskować ze słów tego pana, że

Niezepsuty dobry polski rynek to dać ludziom mniej pieniędzy i więcej wymagać.

Tylko będzie problem ze ściąganiem/utrzymaniem ich w naszym kraju.

To może teraz niech zrobi im psikus i zepsuje zachodni rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
@vwb666: Od trzech lat rankingom najlepiej zarabiających prezesów przewodzi Janusz Filipiak, założyciel i prezes informatycznej spółki Comarch.

Jego roczne wynagrodzenie przekroczyło 8 mln złotych - wynika z raportu firmy doradczej PWC. Przy 252 dniach roboczych w 2013 roku przekłada się to na 32 tys. zł za każdy dzień pracy.
  • Odpowiedz
@vwb666: Z jednej strony heheszki ale z drugiej strony to serio jest problem. Jest wiele zachodnich gigantycznych firm z branży IT które są tak przerośnięte, że przestają kontrolować co właściwie ich pracownicy robią i czy ma to sens - w efekcie pracownicy przestają robić cokolwiek. Z powodu niskiej wydajności pracowników zaczynają hurtowo zatrudniać kolejne osoby a gdy do tego jeszcze brakuje specjalistów to przestają patrzeć na kwalifikacje. W efekcie polski
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: przeciez to prawda ;d zalezy czy patrzysz od strony pracodawny czy pracownika, kiedys tez cos o studentach pwiedzial - nie moge sie teraz doszukac ale cos ze pieniedzy chca za prace
  • Odpowiedz
@R4vPL pracuje w zachodniej korporacji i jakoś mi się nie wydaje że zatrudniają ludzi po to żeby nic nie robili. Każdy ma jakiegoś szefa i z tego go rozlicza. Jedyna chyba taka sytuacja mi się kojarzy po kryzysie 2008 jak mój brat pracował w automotive i tak rypnelo się że przez półtorej roku nie robili nic. Raz mieli ich zwolnić, raz przenosic. Ale teraz wszędzie jest #!$%@?
  • Odpowiedz
@vwb666: ten facet jest autorem kultowego już cytatu „każdego specjalistę można zastąpić skończoną liczbą studentów i zazwyczaj jest to jeden” XD
  • Odpowiedz
@vwb666:
Kiedy jesteś bogaty, ale dalej jesteś polskim nosaczem-januszem. Zero klasy xD, ten facet urodził się wieśniakiem i do końca życia nim pozostanie.
  • Odpowiedz
@vwb666: jak mi się robi ciepło na duchu jak czytam narzekania comarchu. Pamiętam jak zaczynałem prace w IT. Miałem wtedy kila miesięcy doświadczenia po praktykach w jakiejś małej firmie. Za najniższą krajową i możliwość nauki dałbym się pociąć. Comarch zaprosił mnie na rozmowe. Przeorali mnie straszliwie. Oczekiwali, że będę miał wiedze jak po kilku latach pracy. Teraz z 10 letnim doświadczeniem, na rozmowach rekrutacyjnych nie orają tak, jak wtedy zrobił
  • Odpowiedz