Wpis z mikrobloga

W efekcie polski przedsiębiorca musi konkurować o pracownika z zachodnim molochem która zatrudnia za większe pieniądze, nie trzeba w niej właściwie pracować i niczego nie wymaga. To już nie jest Januszostwo tylko całkiem poważny problem.


@MDobak: naprawdę wierzysz w to, że ktoś będzie siedział i nic nie robił w jakimś #!$%@?, antycznym projekcie tylko dlatego że zarobi parę cebulionów więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
naprawdę wierzysz w to, że ktoś będzie siedział i nic nie robił w jakimś #!$%@?, antycznym projekcie tylko dlatego że zarobi parę cebulionów więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: Dam Ci przykład: jedna z firm którą wszyscy znamy i (nie)lubimy pozwala niektórym pracownikom (głównie IT właśnie) po chyba dwóch latach pracować w dowolnym biurze firmy na świecie i pomaga z relokacją. Wymagania? Rok doświadczenia w programowaniu
  • Odpowiedz
@MDobak: no to jeśli nie jest w stanie konkurować to sorry ale tak właśnie działa rynek ¯\_(ツ)_/¯ ale ty piszesz że oni zatrudniają ludzi których nie potrzebują tylko po to żeby zatrudniać i bez powodu dużo im płacą, a to już nie ma nic wspólnego z prawdą
  • Odpowiedz
@MDobak no kierwa koleś powiedział jak jest i już tak na pewno jest we wszystkich korpo. Znam trochu ludzi. Może w IT tak jest, w sumie w każdym dziale IT z każdej firmy w której pracowałem są jakieś niezrozumiałe decyzje. Ale działy w których pracowalem każdy miał swoje zadania, procesy, i się ich trzymał
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek:

no to jeśli nie jest w stanie konkurować to sorry ale tak właśnie działa rynek ¯_(ツ)

No jasne, to zjawisko nazywa też "drenażem mózgów". Sami sobie ocencie czy jest pozytywne czy nie ale polskiej gospodarce i polskim firmom raczej nie pomaga.

ale ty piszesz że oni zatrudniają ludzi których nie potrzebują tylko po to żeby zatrudniać i bez powodu dużo im płacą, a to już nie ma nic
  • Odpowiedz
No jasne, to zjawisko nazywa też "drenażem mózgów". Sami sobie ocencie czy jest pozytywne czy nie ale polskiej gospodarce i polskim firmom raczej nie pomaga


@MDobak: a co mnie jako pracownika obchodzi polska firma? Ja płacę podatek tutaj (i to wyższy jeśli lepiej zarabiam), jeśli zagraniczna firma płaci mniej niż polska (a trzeba tu zaznaczyć że to Comarch wszystkie biura ma w SSE) to prawo jest #!$%@? a nie rynek pracy.

Co ty w ogóle proponujesz - zakaz pracy dla zagranicznych firm czy co? XD bo jeśli tak to od razu weź rozpęd i uderz w ścianę to może głupoty ci wypadną z
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek:

czytam i przerażają mnie głupoty jakie wypisujesz

Nie, nie czytasz. Napisałem jedynie, że jest to problem dla Polskich firm którym będzie trudno konkurować z zachodnimi firmami i januszostwo nie ma tu nic do rzeczy a dziesiątki lat zacofania Polskiej gospodarki. Nikt nie wyczaruje z kapelusza milionów na benefity dla pracowników byleby tylko zatrzymać ich u siebie.
  • Odpowiedz
@MDobak: dobra widzę że teraz próbujesz ze mnie robić debila więc dla potomności zacytuję twój pierwszy komentarz, gdybyś go przypadkiem postanowił skasować

Jest wiele zachodnich gigantycznych firm z branży IT które są tak przerośnięte, że przestają kontrolować co właściwie ich pracownicy robią i czy ma to sens - w efekcie pracownicy przestają robić cokolwiek. Z powodu niskiej wydajności pracowników zaczynają hurtowo zatrudniać kolejne osoby a gdy do tego jeszcze brakuje
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: No i co Ci nie pasuje w tym komentarzu? Duże zagraniczne firmy są wstanie oferować lepsze warunki dla pracowników niż Polskie - tak, cały czas to pisałem. Zagraniczne firmy często mają niskie wymagania bo stać ich na doedukowanie pracowników na miejscu i oferują większe benefity jak i "#!$%@?" jest mniejszy. Tylko jak próbuje wam wytłumaczyć nie wynika to januszostwa a po prostu ze skali.

dobra widzę że teraz próbujesz
  • Odpowiedz
Duże zagraniczne firmy są wstanie oferować lepsze warunki dla pracowników niż Polskie - tak, cały czas to pisałem


@MDobak: nie tylko - ty piszesz że oni przyjmują byle kogo po to by nie pracował i dostawał za to duże pieniądze
  • Odpowiedz