Wpis z mikrobloga

@dumlix: Ja wywalam, niczemu nie służy, zaburza mi statystyki, zużywa serwer (sam w sobie nie, ale jakaś większa ilość już tak). Naturalnie wywalam na stronach, które monetyzuję reklamami. Jeśli strona zarabia inaczej to jak najbardziej zapraszam.
@dumlix: No to już zależy od strony. Ale takie "może" to ja już znam ;). A reklamy utrzymują mnie od 20 lat. Może jeden na miliard użytkowników adblocka wyśle gdzieś linka. I to na 99% w ramach swojej społeczności czyli innych adblokowców czyli nadal tylko strata dla mnie.

Poza tym tak samo jak adblokowcy blokują często reklamy ideologicznie (bo nie oszukujmy się, wkurzające reklamy to ma może 1% stron w necie
Ja blokuje adblockiem popup informujący o używaniu adblocka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@azmar: Można też wykorzystać polski filtr blokujący powiadomienia o blokowaniu reklam.

Na dowód, że można inaczej przyznam się do nieblokowania reklam na jednej ze strony porównywarek lokat, kont bankowych. Twórca zamiast ograniczać dostęp użytkownikom adblocków w miejscu gdzie normalnie wyświetlają się reklamy adsense, niewielką czcionką zamieścił tekst informujący o dopasowanych reklamach z ofertami. W zasadzie