Wpis z mikrobloga

@jaksiepatrzy to bierz swoją kasę i pomagaj biednym. Co ty na to? Kto ci do cholery broni? Z wami, socjaluchami, taki jest problem, że chcecie pomagać, ale nie mieści się wam we łbie, że można to robić bez udziału państwowej knagi.
@Pantokrator "dostanie" - człowieku, zaradni ludzie ciężko pracują na pieniądze,których potrzebują, by założyć rodzinę, kupić mieszkanie, zapewnić stabilność etc. - bo nie są idiotami i nie chcą pakować się w dzieci, póki nie zapewnią bezpieczeństwa finansowego. I ty twierdzisz, że ich pieniądze należą się komuś, kto już zrealizował zachciankę posiadania dzieci? :D Jakim prawem niby? Pieniądze należą się temu, kto je wypracował. Cała reszta na takim człowieku pasożytuje. Wszelkie działania państwa na
@Arachnofob o właśnie, i tu dochodzimy do zabawnej i smutnej konkluzji, że na niepłacenie podatków taki zwykły ciężko pracujący etatowiec jest niestety za biedny :p czyli system jest de facto zrobiony pod bogatych i roszczeniowców/cwaniaków/leni. Cała reszta jest w dupie.
@Pantokrator nie jestem jakoś szczególnie bogaty... Muszę ostro #!$%@?ć żeby dostać tyle co moja sąsiadka będąca w konkubinacie (oficjalnie samotna) mająca dodatki socjalne, alimenty i 500+ dostaje co miesiąc nie ruszając się z domu i dlatego będę wynosił się z tego kraju żeby mieć szansę być bogatym zwłaszcza jak na polskie warunki gdy za 30-40 lat to wszystko jebnie i emerytura w Polsce będzie jak na Ukrainie... 100 euro a ja spokojnie
@jaksiepatrzy a dlaczego miałbym się wyprowadzać? Jesteśmy w zjednoczonej Unii Europejskiej xD tak samo mógłbym pracować i odprowadzać podatki w w Polsce i mieszkać w Tajlandii gdyby polskie podatki były atrakcyjne i przystępne.
W krajach skandynawskich godzą się ludzie na wysokie podatki bo mają za to dobre drogi, sprawne służby, dobre szkolnictwo i opiekę medyczną.
W Polsce nie mamy niczego z powyższych a pieniądze idą na rozdawnictwo i przywileje.
@jaksiepatrzy zabieranie obywatelowi A, by dać obywatelowi B nic nie pobudza, bo klasa średnia, główne ofiary redystrybucji, też wydają pieniądze, za to od patusów, biedoty i cwaniaków odróżnia ich to, że chcą też inwestować, zakładać firmy, pomnażać majątek, czego od biedoty nie można oczekiwać. Jeśli cokolwiek jest "pobudzone" to jest to wątroba beneficjentów kradzieży.
@jaksiepatrzy i jeszcze dodam - odróżniajmy zadania państwa socjalistycznego (tak, jsst ich o wiele za dużo, ale to inny temat) od zwykłego, złodziejskiego zabierania jednym i dawania drugim. O ile to, że łożę na opiekę zdrowotną czy szkolnictwo można uzasadnić (do poziomu wyksztalcenia średniego, studiów się już nie da), to 500+, czyli to, co jest faktycznà redystrybucją w znaczeniu wąskim,, czyli odebraniem X i podarowaniem Y, to już zwykła kradzież.
@jaksiepatrzy: akcyza w benzynie z nawiązką pokrywa koszt dróg, szukaj dalej


@Doman_60: to tylko przykład przecież, nawet napisałem "przysłowiowe".

Ja z chęcią zapłaciłbym za drogi, straż, policję, sądy. Ale nikt nie daje mi takiego wyboru


Gdyby dać podatnikowi możliwość wybory na co mają iść podatki to mielibyśmy wysokiej klasy usługi, z których korzystają najbogatsi i mieszkańcy dużych miast i Detroit w reszcie Polski. No chyba, że mówisz o dodatkowym przelewie
@oremi: ale co to za argument z tym budowlańcem?
Czy Ty rozumiesz to, że właśnie powiedziałeś, że "skoro temu budowlańcowi nie udało/nie chciało nauczyć się bardziej cenionych umiejetnosci to musisz ze swojej pensji płacic na jego potrzeby"?
Gdyby dać podatnikowi możliwość wybory na co mają iść podatki to mielibyśmy wysokiej klasy usługi, z których korzystają najbogatsi i mieszkańcy dużych miast i Detroit w reszcie Polski.


@jaksiepatrzy: te rzeczy o których powiedziałem mogą być i obowiązkowe, infrastruktura jest ok. bo wszyscy z niej korzystamy. Reszta, typu pomoc socjalna, emerytury itd. - niech państwo się tu nie miesza, pozwoli mi wybrać albo nie wybrać taką usługę jaką chcę
@jaksiepatrzy zabieranie obywatelowi A, by dać obywatelowi B nic nie pobudza, bo klasa średnia, główne ofiary redystrybucji, też wydają pieniądze, za to od patusów, biedoty i cwaniaków odróżnia ich to, że chcą też inwestować, zakładać firmy, pomnażać majątek, czego od biedoty nie można oczekiwać. Jeśli cokolwiek jest "pobudzone" to jest to wątroba beneficjentów kradzieży.


@Pantokrator: właśnie chodzi o to, żeby podnosić jakość życia wszystkim, którym się da. Wiadomo, że mnóstwo pieniędzy