Wpis z mikrobloga

Tajlandia nie jest w unii europejskiej, nie rozumiem tego ciągu myślowego.


chodzi mi o to, że jeżeli mieszkam wewnątrz Unii to nie powinno być to niczyim biznesem w którym kraju postanowiłem odprowadzać podatki bo jesteśmy wewnątrz unii mimo wszystko

ostatecznie można by też odprowadzać podatki poza unią europejską i nadal mieszkać w Polsce... to rządowi powinno zależeć na tym, aby wprowadzać taki system podatkowy, aby ludzie chcieli i opłacało im się odprowadzać
@jaksiepatrzy nie kolego, biedoty od dotowania biedoty tylko przybywa, podobnie populizmu, bo zwiększasz tylko liczbę ludzi uzależnionych od państwa, którzy, jak w Polsce, będą coraz mocniej domwgać się WIĘCEJ!, a ludziom, którzy chcą wyjśc z biedy ciężką pracą rzucasz potężne kłody pod nogi, bo z beneficjentów stają się fundatorami wygód dla nierobów. Czyli zniechęcasz ludzi do pracy.
Dając nierobowi kasę jedynie utwierdzasz go w przekonaniu o słuszności jego postępowania.

Jest jeden doskonały
@jaksiepatrzy nie kolego, biedoty od dotowania biedoty tylko przybywa, podobnie populizmu, bo zwiększasz tylko liczbę ludzi uzależnionych od państwa, którzy, jak w Polsce, będą coraz mocniej domwgać się WIĘCEJ!, a ludziom, którzy chcą wyjśc z biedy ciężką pracą rzucasz potężne kłody pod nogi, bo z beneficjentów stają się fundatorami wygód dla nierobów. Czyli zniechęcasz ludzi do pracy.

Dając nierobowi kasę jedynie utwierdzasz go w przekonaniu o słuszności jego postępowania.


@Pantokrator: chciałbym,
@jaksiepatrzy no dobra, to udrastycznijmy ten przykład - jeśli zamkniesz pewien procent ludzi w obozach koncentracyjnych, a ich majątek przejmie państwo i gospodarka wzrośnie i reszcie będzie żyło się lepiei, to nadal uznasz, że holokaust to zło?
To, że w wyniku kradzieży być może jest lepiej (a tego nie wiesz) nie czyni jej moralną czy słuszną.
@jaksiepatrzy ludzie urodzeni przez nierobów są wychowywani przez nierobów na nierobów. Kasa nie ma tu wiele do rzeczy. Chcesz im odebrać dzieci i wsadzić do bidula? To nic nie pomoże. Więc najlepiej zostawić ich samym sobie, a za przestępstwa karać z pełną bezwzględnością. Jako konserwatysta wszystkich chcę traktować uczciwie, a więc jednakowo.
@jaksiepatrzy stufiów nie da się uzasadnić, bo biedny człowiek idzie do pracy, a nie na studia dzienne. Zaś za studia wieczorowe i tak musi płacić. Nie dość więc, że nie korzysta, to jeszcze funduje je bogatszym od siebie. Dlatego studia "za darmo" są nie do obrony.
Dokręcanie śruby nie działa w nieskończoność. Jest nawet opisane to w matematyce, że przy pewnym poziomie podatków, wpływy do budżetu spadają.


Jasne, pytanie brzmi jak wysokie są te podatki i jak rozłożone.

w tym momencie jest nieporównywalnie lepiej niż 20 czy nawet 10 lat temu

no i nieporównywalnie lepiej niż 100 czy 500 lat temu, ale co to zmienia?


Odnosiłem się do tego, że "W Polsce nie mamy niczego z powyższych a
@jaksiepatrzy no dobra, to udrastycznijmy ten przykład - jeśli zamkniesz pewien procent ludzi w obozach koncentracyjnych, a ich majątek przejmie państwo i gospodarka wzrośnie i reszcie będzie żyło się lepiei, to nadal uznasz, że holokaust to zło?

To, że w wyniku kradzieży być może jest lepiej (a tego nie wiesz) nie czyni jej moralną czy słuszną.


@Pantokrator: dość skrajny przykład XD zamykanie ludzi w obozach koncentracyjnych jest uniwersalnie uznawane za niemoralne.
bo to my jesteśmy dymani, ale nie dlatego, że istnieje pomoc społeczna.


@jaksiepatrzy: nie twierdzę tego...

pomoc społeczna jest potrzebna i mało tego... wspieram ideę dodatku na dziecko, ale nie w takiej wysokości...

nie może być tak, że minimalna krajowa to 1700zł netto a dodatek na dziecko to 500zł netto

porównania do Niemiec gdzie dodatek na dziecko to 120 euro (czyli właśnie 500zł) jest bez sensu bo tam minimalna pensja to
pomoc społeczna jest potrzebna i mało tego... wspieram ideę dodatku na dziecko, ale nie w takiej wysokości...

nie może być tak, że minimalna krajowa to 1700zł netto a dodatek na dziecko to 500zł netto

porównania do Niemiec gdzie dodatek na dziecko to 120 euro (czyli właśnie 500zł) jest bez sensu bo tam minimalna pensja to 1500 euro


porównywanie, dodatek 500+ powinien zostać zmniejszony do 120+ co ztanowiłoby porównywany procent kwoty minimalnego dochodu
@jaksiepatrzy kradzież też jest uniwersalnie uznawana za niemoralną. Ale jak kradniesz moje pieniądze używając zbirów na państwowym zatrudnieniu, to jest to nagle moralne? Równie dobrze mógłbyś mi zakosić portfel, z mojej perspektywy - jeden pies, tu i tu przemocą odbierają mi moje pieniądze. Walka z biedą i przestępczością to bzdura. Ludzie sami muszą ze swoją biedą walczyć, niemal 100% biednych zresztą jest biednych na wlasne życzenie. Więc po co ich jeszcze dotować?
@ZaplutyKarzelReakcji: Mi nie jest wstyd, zrozum w końcu, że nie muszę przed nikim nic udowadniać. Jak muszę to napiszę tak, że zrozumie idiota, tylko po co? Albo traktujemy te forum jak hydepark albo jak poważne miejsce. A nie jest to poważne miejsce, za dużo tu tumanów, którzy nie docenią ani mojego, ani Twojego języka. Szkoda czasu na to, trzeba wiedzieć gdzie udzielać się właściwie.
@jaksiepatrzy kradzież też jest uniwersalnie uznawana za niemoralną. Ale jak kradniesz moje pieniądze używając zbirów na państwowym zatrudnieniu, to jest to nagle moralne? Równie dobrze mógłbyś mi zakosić portfel, z mojej perspektywy - jeden pies, tu i tu przemocą odbierają mi moje pieniądze. Walka z biedą i przestępczością to bzdura. Ludzie sami muszą ze swoją biedą walczyć, niemal 100% biednych zresztą jest biednych na wlasne życzenie. Więc po co ich jeszcze dotować?
@jaksiepatrzy redefiniowanie kradzieży? W którym miejscu? A, przepraszam, bo to bardziej kradzież rozbójnicza, czy o co ci chodzi? Że klepnięte ustawą? Kradzież to zagarnięcie czyjegoś mienia w celu dysponowania jak swoim. Pośrednikiem jest tu państwo, ale nic się nie zmienia - państwo zabiera komuś pieniądze, by rozdawać wesoło, a konkretniej, to kupować poparcie podłych miernot i pasożytów. Miernoty i pasożyty wspierają państwo i wyciągają łapy po cudzą forsę. Tyle. Żadnego redefiniowania tu