Wpis z mikrobloga

bo problem w tym jest taki ze jak jestes na redukcji to powodzenia z poprawnym wydedukowaniem ile kcal ma burger z jakiejs restauracji


@cadcadcad: To co za problem iść do burgerowni gdzie podają makro? Sporo lepszych lokali ma takie tabele.
Zresztą OP pisze o skrzydełkach z KFC, makro również jest ogólnodostepne.

EDIT: Ot chociażby wrocławski pasibus
  • Odpowiedz
@hellyea: nie kupujesz mięsa w tej cenie tzn jesteś lepsza od reszty i gardzisz tanim produktem ;D ? Może to był kurczak w całości ? One chyba są trochę tańsze.
  • Odpowiedz
@Grzabek: w całości, tak. Nie kupuję, bo wg mnie to nie może być akceptowalnej jakości, a staram się od jakiegoś czasu zwracać na to uwagę. Nie ma to nic wspólnego z teorią, którą wysnułeś.
  • Odpowiedz
@hellyea: Mięso zawsze idzie z tych samych źródeł, mogą Ci nawet napisać, że jest poświęcone przez papieża - finalnie i tak zapłacisz tylko za ładne opakowanie i modną nazwę - więc możesz spokojnie kupować każde mięso, nawet te z promocji. Chyba, że bierzesz prosto od rzeźnika lub jeszcze lepiej - hodowcy - to zmienia postać rzeczy.
  • Odpowiedz
@hellyea: Mój kolega pracuje w rzeźniach i organizuje dla nich spedycję. Z tej samej rzeźni kurczaki idą do bio organizacji i do magazynów regionalnych dużych marketów. Jedyna różnica to system pakowania - bio-organizacje dostają kurczaki zapakowane próżniowo a ten nie bio po prostu na tackach pakowane szczelnie ale z atmosferą. Finalnie taki bio kurczak kosztuje 2x tyle co zwykły. Nie musisz bardzo się starać aby ustalić pochodzenie swojego bio mięska,
  • Odpowiedz
@Grzabek: to, że produkty bio są często z nazwy (ja im nie ufam do końca), to jasne. Ale nie wydaje mi się, że 100% kurczaków jest hodowanych w taki sam sposób (a potem trafiają do rzeźni). Inna sprawa: skoro wg Ciebie są to jednak te same kirczaki i ich średnia cena (nie mówiąc już o skrajnych promocjach) jest bardzo niska, wg mnie musi być ubytek jakości, to biznes. Generalnie unikam
  • Odpowiedz
@hellyea: Oczywiście, zapewne istnieją takie produkty, ale ich nie dostaniesz w typowych sklepach tylko sklepach specjalistycznych ktore zapewne same kontrolują swoich dostawców. Z takich ciekawostek - najwyzszej klasy mieso i najlepszej jakości to indyki. Ten ptak silnie reaguje na antybiotyk w karmie czy tez złą jakość chowu. Dlatego mieso indyka jest drozsze ale można powiedzieć, że jest najlepsze ze wszystkich dostepnych.
  • Odpowiedz