Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakieś 2 lata temu jak byłem w finansowym i trochę też życiowym dołku założyłem sobie namówiony przez ładną Panią w galerii na założenie karty kredytowej w banki Citi Handlowym. Stwierdziłem, że nic nie zaszkodzi, a będzie to takie zabezpieczenie w ramach kryzysu. No niestety wyszło tak, że zadłużyłem się na kwotę 4000zł (tak wiem, głupota). Na bieżąco spłacałem kwoty minimalne wynoszące około 200zł, jednak z powodu dośc kruchej sytuacji od razu przelewałem sobie je na swoje właściwe konto, tak że praktycznie spłacałem tylko oprocentowanie, aby nie zostać zgłoszonym do BIKu. Ostatnio moja sytuacja finansowa się pogorszyła i chciałbym pozbyć się tego balastu. Jednak to konto jest oprocentowane na dość wysoki procent, a jak rozmawiałem przez telefon z Panią z banku, aby rozłożyć płatność na jakieś równe raty, abym sobie np. ustawił prelew automatyczny na kwotę 250zł, to wyszło, że musiałbym spłacić nie 4000zł, czy nawet 5000zł z odsetkami, ale 7000zł. Czy jest opcja, że dostanę w jakimś banku normalny kredyt oprocentowany na niższy procent, aby za jednym zamachem spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, a w banku płacić jakieś ludzkie raty, aby z oprocentowaniem nie spłacać 7000zł, a np 4500-5000zł?

#bank #banki #kredyt #kredyty #prawo #pytanie #zalesie #logikaniebieskiegopaska #feels #bankowosc #pieniadze #oszczedzajzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 17
@Arkil: no to by trzeba policzyc, ogólnie pomysł spłacania kredytem kredytu jest super zajebisty, żeby wiedzieć czy się opłaca powinien porównać oprocentowanie karty i kredytu, przy tym 250 zł i kredycie na 24 miesiące też powinien spłacić około 5500-5800 jeśli dostanie normalny kredyt
@AnonimoweMirkoWyznania: jedną kwestią jest to czy znajdziesz tańszy kredyt - myślę że na 2-3 lata znajdziesz kredyt gdzie z 4 spłacić 5tys - pamiętaj że bank to nie organizacja charytatywna więc swoje zarobić może. Ale drugą kwestią jest to czy spłacałeś wszystko prawidłowo i nie ma jakiś większych opóźnień w bik - to już wypadałoby się sprawdzić. Ogólnie szansa na wyjście z tej sytuacji napewno jakieś jest. Lepiej wziąć kredyt i
@AnonimoweMirkoWyznania: może jestem oderwany od rzeczywistości, ale najprostszym sposobem na wyjście z tego kryzysu nie jest zwykła praca? zakładam, że pracujesz 40h tygodniowo, nie masz możliwości nadgodzin/pracy w weekendy? Oczywiście nie jest to komfortowe, ale łatwej drogi wyjścia z długów nie ma :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jest sposób.

Kupić coś na raty 0% i zrobić zwrot w ramach 14 dni.

Kupujesz towar na 4k, robisz zwrot, sklep oddaje ci 4k, splacasz tym zobowiązanie, a raty 0% normalnie splacasz bankowi, który udzielił kredytu.
@Krupier: Chyba nie każdy i nie zawsze.
Robiłem tak w Credit Agricole - raty 0% w sklepie Rtv Euro Agd, zwrot towaru i sklep zwrócił pieniądze na konto do spłaty kredytu w banku, tym samym zamykając zobowiązanie, więc nie do końca tak jak piszesz.