Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie... Miał ktoś okazję jeździć Citroenem C3 z silnikiem PureTech 1.2 82KM? Planuję takiego kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale zastanawiam się jak ten silnik sprawdzi się w trasie. Po prostu poszukuję relacji od użytkowników, a nie tylko recenzentów i testerów. Ogólnie rocznie robię mniej niż 10tys km, 2-3 razy w roku zdarza mi się zrobić trasę 700km w dwie strony, na autostradzie nie jeżdżę szybciej jak 110km/h (obecnie mam 20-letniego Focusa 1.8 110KM). C3 na jeździe próbnej bardzo mi się spodobał, a zamiast mocniejszego silnika wolałbym bogatsze wyposażenie. Dzięki za wszelkie wpisy!

#citroenc3
  • 11
Imo do mocniejszego silnika zawsze warto dopłacić, szybko zaczniesz się wkurzać. Taki silnik do miasta ok, w trasie na autostradzie też da radę ( tylko czy będzie to ekonomiczna i komfortowa jazda?) Ale wyprzedzanie może być już utrudnione.
@Shago: Użytkuję takowy wóz od roku (dokładnie c3 82KM). Generalnie to samochodzik bardzo sprytny i przyjemnie się nim jeździ. Z racji tego, że użytkowany jest głównie na krótkich trasach - to wybór padł na benzynę. Co do wyboru mocy, to testowałem oba warianty tj. 82 i 110 KM. Jeśli zależy Ci na dynamice do zdecydowanie 110, jeśli bardziej istotna jest ekonomia to 82 mimo braku turbiny jakoś daje radę. Naszą cytryną
@Shago 1.6THP też zbierał. Na początku 1.2THP wydawał się genialny, zero problemów, mały dynamiczny i ekonomiczny. Jednak ostatnio co raz więcej złych informacji można o nim znaleźć co niestety nie wróży dobrze. Ja bym chyba nie kupił ale poczytaj, może przesadzam.
@krzyzio: Dzięki za info! No właśnie mam dokładnie taki sam dylemat, jaki miałeś z żoną: moc, czy wyposażenie? Przy czym u mnie w grę wchodzi tylko wersja Shine i dodatkowe opcje (pakiet bezpieczeństwa, dach panoramiczny, kamera cofania, czujniki martwego pola i Citroen Cam), czy po prostu mocniejszy silnik, bo cenowo wychodzi dokładnie tak samo. Spalanie bardzo mi się podoba, dobrze to wygląda przy 82KM i z racji tego, że samochód 70%
@Shago: 120 to leci bez problemu, ale przy 150 to obroty są już dosyć wysokie i spalanie też. Rozpatrywaliśmy jeszcze c4 cactusa, ale żona nie czuła się w nim dobrze (z racji tego, że jest raczej drobną osobą - to wydawał jej się za duży). Tak jak pisałem - dynamiki trochę brakuje... Tak swoją drogą - przy tym wyposażeniu o którym piszesz to te n silnik 82KM trochę nie pasuje :)
@krzyzio: Gość w salonie powiedział mi dokładnie to samo z tym wyposażeniem i silnikiem xD. No co zrobić, jak mi się podoba...
A co do prędkości 150, to jak prawo jazdy mam 10 lat, tak w życiu może 2 razy mi się zdarzyło przekroczyć tą prędkość xD (a od 6 lat regularnie 3 razy w roku jadę w trasę do rodziców, i czasem do Zakopanego, wówczas w dwie strony 900KM pęka).