Wpis z mikrobloga

  • 1
@Soczystyjakkalafior a na kogo? Ja buduje autostrady? Ja je finansuje to można chyba wymagać by tak proste rozwiązanie problemu zostało zrealizowane. Ja mam stawiać rusztowania na państwowych parkingach?
  • Odpowiedz
I gdzie ten spryskiwacz będziesz wozil? Z jakim płynem? A zezwolenia certyfikaty? Człowieku policja robi problem z koloru butli z gazem a ty o jakichś spryskiwaczach


@reddml: To w tirze nie ma miejsca? Może zaraz mnie zapytasz gdzie masz wozić podstawowe narzędzia? Zwykły spryskiwacz ogrodowy, policja nie będzie o niego pytać. Z jakim płynem? Nie wiem #!$%@?, z płynem do odmrażania? #bekaztransa
  • Odpowiedz
@Rorschak: Bardziej mi chodziło o solidarność branży która nic nie może załatwić. Durne przepisy zakazy nakazy ograniczenia ale też i rampy do odśnieżania. I tak zdaje sobie sprawę że nie ma łatwo bo firm są setki tysięcy więc konkurencja duża i na L4 jak policjanci się nie da pójść.
  • Odpowiedz
  • 1
@kurakpodwodny ale to nic nie da. Na centrach i prywatnych firmach jest takich ramp albo rozkladanych całkiem sporo za to jest jedna w Polsce na parkingu przy autostradzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Iperyt czyli dodatkowe koszty bo jedno miejsce paletowe mniej :) dowiedz się ile kosztuje przewiezienie jednej palety potem policz przez kilkaset kursów w ciągu roku i potem razy ilość ciężarówek w kraju :) potem weź podatek z tych wszystkich firm i ciężarówek, który nie został zapłacony i się okaże, że taniej będzie jak państwo postawi po trzy takie rusztowania na każdym parkingu w Polsce.
  • Odpowiedz
@reddml: wiem o co chodzi te centra to tylko przykład to samo powinno być na parkingach i wszędzie tam gdzie się tiry pojawiają. Wymóg i tyle ale nie ma komu tego przepchnąć bo branża nie ma siły przebicia
  • Odpowiedz
czyli dodatkowe koszty bo jedno miejsce paletowe mniej :)


@reddml: Jakie znowu miejsce paletowe. Spryskiwacz ze zbiornikiem na 5-10 litrów chyba się zmieści w kabinie? Widzę, że na siłę próbujesz udowodnić, że choćby skały srały to się nie da odśnieżyć i odlodzić tego dachu xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Iperyt nikt u mnie nie wozi narzędzi poza kluczem do kół którego zazwyczaj i tak nie używają :) jedyne co woza to nożyce do plomb metalowych.
  • Odpowiedz
apraszam na moją naczepę. Problem nie polega na tym, że kierowcy się nie chce, ma to w dupie itd, powiedz mi, kto wykarmi rodzinę jak spadnę ? Zostanę kompletnie z niczym. Powiesz, że mogę kogoś zabić - owszem, ale czyja to jest wina? Moja, bo swojego życia nie chce ryzykować ?


@miro950: No kolejny.
Ziom, od początku tej dyskusji mówię, że zgodnie z Kodeksem Pracy kierowca powinien odstąpić od wykonywania pracy, jeśli zagraża to życiu/zdrowiu kierowcy albo osób postronnych. Nie #!$%@?ć po lodzie na plandece, nie szurać szczotą -- odstąpić od wykonania niebezpiecznej pracy. I tyle, dokładnie tak jak to się robi w innych branżach.
A branża tirowa cały czas to
  • Odpowiedz
  • 3
@Polinik moi kierowcy akurat stoją na parkingach strzeżonych co wynika z charakteru przewożone towaru więc i są tam rampy więc nie trafiłeś gimbusie. Jednak nie każda firma ma tak fajnie i próbuje tylko napisać iż najlepszym i najtańszym dla wszystkich rozwiązaniem byłoby wybudowanie ramp i rusztowań na parkingach przy autostradach a potem dopiero wymagać.
  • Odpowiedz
@reddml: nadal nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaką sierotą trzeba być żeby się #!$%@?ć z w miarę płaskiej powierzchni. ci co się dotychczas #!$%@? nie przyznali się, że #!$%@? po krawędzi zamiast po środku?
  • Odpowiedz
  • 1
@Iperyt w kabinie? A czemu chcesz zabierać cenne miejsce kierowcy? Rozumiem, że jak odsniezasz swoje auto to na wyłączonym silniku co nie? Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest postawienie ramp na parkingach autostradowych. Prywatne firmy jakoś stawiają :)
  • Odpowiedz
@reddml: I tyle się w Polsce mówi o bezpieczeństwie na drogach. Tylko od dupy strony się za to biorą nieraz np stawiając zakazy dla ciężarówek zamiast np budować rampy na parkingach. Ale jak postawią taki zakaz to wszyscy są zadowoleni zarządca który poleciał w #!$%@? przy budowie drogi, polityk bo dba o bezpieczeństwo, urzędnik bo może papierki przekładać dając zezwolenia, policja bo zarabia i ludzie bo już im te tiry
  • Odpowiedz
  • 0
@riseno to wejdź na naczepe z lodem u góry bez żadnego punktu za który możesz się złapać jak wieje wiatr. Pogadamy wtedy o twoich wrażeniach. Poza tym większa część wypadków ma miejsce przy wchodzeniu bądź schodzeniu.
  • Odpowiedz
@Polinik No rację masz. Na niczego nie neguje, ale wierzysz, że ktoś tak zrobi ? Problem to brak tych głupich ramp, których koszt dla naszego państwa byłby śmiesznym wydatkiem, a nie nasze podejście do pracy. Gdyby każdy tak zrobił w całej Polsce to zrobiłby się duży problem logistyczny i może wtedy ktoś by pomyślał.
  • Odpowiedz