Wpis z mikrobloga

@Maciek5000:

Da się spawać bez osłony oczu, ale czy to bezpieczne?

Przykład tyleż zabawny, co z dupy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warunki spawania określone są w "Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych.", więc spawanie w ochronie wzroku to obowiązek.

Tak samo jak Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym nakazuje odśnieżenie i odlodzenie pojazdu. ¯\_(ツ)_/¯
@Polinik: nawet nie próbuj, bo oni nie potrafią pojąć tej prostej rzeczy, że tylko i wyłącznie oni odpowiadają za stan pojazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak kogoś zabiją taflą lodu nie będzie pytań czy mają certyfikaty na pracę na wysokości tylko padnie jedno proste - "kto kierowcą #!$%@? był?!" i tyle z tłumaczenia. Mogą nawet wynajmować alpinistów, którzy będą z nimi jeździli i sprzątali pakę przy każdym
@restecp:
Najzabawniejsze jest to, ze wg przepisów praca na wysokości zaczyna się już od metra nad powierzchnia -- ale jakoś dopóki mają włazić po drabince do kabiny 2m nad ziemią -- to im jakoś nie przeszkadza brak badań.
Ale jak mają ruszyć dupę i zadbać o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu -- to nagle "hurr durr badania wysokościowe!".
@Polinik Znowu kolejny co uja sie zna ale sie wypowiada.... To jest stary typ zabudowy ze sztywnym dachem a nie rozsuwany z bardzo delukatna konstrykcja więc morda w kubeł w tematach o ktorych nie masz pojęcia xD.

Do odśnieżania dachu potrzeba rusztowania których poza większymi firmami i niemieckimi parkingami nigdzie nie uswiadczysz.
@Maciek5000:
Ja się pytam o przepisy regulujące pracę na wysokościach, a konkretnie definiujące granicę pracy na wysokości na 3 metry.
A Ty mi wklejasz rozporządzenie regulujące szkolenia? :DDD

@premo:
Jak kierowcy tira są takimi praworządnymi obywatelami, którzy nie złamią najmniejszego przepisu, choćby ich ogniem przypiekać -- to czemu w takim razie ignorujecie istnienie np. artykułu 210 § 1 KP?
Z troski o moje bułki, wędliny, itd? ( ͡º ͜
@Polinik Da się tylko w razie wypadku żadnego odszkodowania. Taki ograniczony jesteś by tego nie wiedzieć? Praca na wysokości jest od metra i posiada na to uprawnienia większość kierowców powyżej 3 metrów są już inne znacznie ostrzejsze wymagania. Także zatrudni się na tydzień wejdź na taką naczepe i sobie spadnij to zobaczysz w jak głębokiej dupie będziesz.