Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie w całej aferze z taśmami Kaczyńskiego jak można mówić, że nic tam nie ma.

Czy członów #4konserwy serio nie zastanawia, że Kaczyński jednoosobowo podejmuje wszystkie decyzję w imieniu spółki Srebrna, mimo że nie pełni żadnej funkcji w tej spółce. Sam Jarosław Kaczyński zasiada w ramach rady Fundacji im Lecha Kaczyńskiego. A więc nie w samej spółce Srebrna, a w radzie jej właściciela. Formalnie to ważne, bo za wszelkie działania spółki odpowiada zarząd spółki, a właściciel zgodnie z prawem nie może nawet wydawać spółce poleceń.

Kolejna sprawa, to po co Austriak z Nuneaton (firma krzak która przygotowywała wsio pod budowę) spotykał się z Kaczyńskim i prezesem Pekao? Przecież samo Pekao twierdzi, że prezes nie ma wpływu na kredyty. To po co były w takim razie spotkania? Na kawę w takim gronie przypadkiem się umówili? Czy serio nie budzi żadnych podejrzeń, że koleś jest tam prezesem z nadania PIS i który był wiceministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

No i ostatnia rzecz. Wszyscy mówią, że to nie prezes partii, tylko Jarosław prywatnie załatwia te sprawy. Skoro tak, to czemu spotkania odbywają się na Nowogrodzkiej, w siedzibie partii, w gabinecie szefa tej partii. Czy to normalnie, że w gabinecie prezesa partii załatwia się takie sprawy biznesowe?

Może i faktycznie nie była to bomba jakiej wszyscy się spodziewali, bo nie ma tam nic co by jednoznacznie wskazywało na popełnienie przestępstwa, a sam Kaczyński nie przeklina, ale mówienie że nie ma tam nic, czy że to był kapiszon to jakieś nieporozumienie i sprawa jest do dogłębnego zbadania. I nie chodzi już nawet o aspekt moralny tego, bo Kaczyński kręcąc miliardowe biznesy faktycznie wychodzi na niezłego cynika, ale w tej sprawie jest za dużo podejrzanych wątków, żeby ją tak bagatelizować.

#bekazpisu #polityka #tasmykaczynskiego #afera
  • 11
@wodzik: Kaczyński podejmuje decyzje w sprawie Polski, a nie ma pełni żadnej funkcji...


@graf_zero: To to nawet ja jestem w stanie obronić, bo Kaczyński jako prezes partii odpowiada za politykę prowadzoną przez tą partię. To że nie posiada żadnej odpowiedzialności i że może wydać każdemu posłowi i ministrowi polecenie to już kwestia wewnętrznej organizacji partii i ich wyborcy jak i członkowie PIS mają świadomość jak to działa i im to
@lucer: Ale w sprawie zlecenia prac to Kaczyński się umawiał z Austriakiem? I W takim razie w jakim charakterze Kaczyński prowadzi w ogóle tą rozmowę? Nic nie może to dlaczego z nim jest ta rozmowa a nie z zarządem? To wygląda serio jak stwierdzenie: "Ja mogę ustalać co masz robić i kiedy, ale jak trzeba zapłacić, to ja nie decyduje, bo musi iść przez zarząd...
@hehenuanek: Znam ludzi o których byś powiedział, że są ogarnięci. Na bank nikt im nie płaci za takie opinie, ale jak schodzi na politykę popisują się logiką której trolle na wykopie by się nie powstydziły.
@wodzik: gdzies juz pisałem o tym, ale mysle ze skoro to są ludzie którzy wyznają rosyjski (białoruski, węgierski) styl rządzenia to dla nich jest to zupełnie niedziwne. Oni myślą, że Tusk robił tak samo, że tak się rządzi.

Szkoda, ze to tak daleko od europejskiego standardu demokratycznej władzy.