Wpis z mikrobloga

@lubielizacosy: @SzeryfChudy: wiecie o tym, że często producent dorzuca dodatkowe śruby, kołki, czy zaślepki? Składając wg schematu, uzupełniając wszystkie miejsca montażowe i tak więc musi coś zostać. ;)

Polecam przed składaniem otworzyć instrukcję montażu, tam jest fajny spis wszystkich elementów, rozłożyć na podłodze/stole przed pracą, będziecie mieli pewność czy są 'wyliczone', czy jednak ktoś przewidział, że możecie zgubić/uszkodzić coś i dał po jednej więcej. ( ͡º ͜ʖ͡
@ravau: Przy meblach z ikei nie zostaje ani jedna srubka. Czasami ewentualnie gwozdzi jest wiecej.
Generalnie nigdy przy skladaniu mebli nie spotkalem sie, ze zostawaly srubki.

Ewentualnie kiedy skladalem ostatnio lozko dla dziecka (nie ikea) to zostalo pare, ale to dla tego, ze przy innym ustawieniu lozka beda wykorzystywane inne srubki.

Wiec dla mnie to mit.
heh. składałem szafę. Już właściwie skończyłem i jak bym nie regulował za cholerę jedne drzwi nie pasowały. Instrukcja przeczytana po raz kolejny od pierwszej strony i dla pewności od ostatniej - bez rezultatu. Żona też o dziwo nie ma pomysłów. :) Dzwonię na infolinię producenta może podpowiedzą co robię nie tak. Oczywiście bełkot, recytowanie formułek, zapewnianie o najwyższej jakości, generalnie nic się nie dowiaduję. W końcu sam wpadłem na to, że zawiasy
@lubielizacosy: Jakbym siebie widział xD

PS. W zeszłym roku składałem dwudrzwiową szafę i #!$%@? coś mi się przesuwne drzwi nie chciały domykać. Dopiero po kilku głębszych i dłuższej analizie okazało się, że złożyłem ją do góry nogami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bardzo lubię skręcać meble. Uspokaja mnie to i cieszy zarazem. Patrzę jak parę pudel zmienia się w mebel. Coś pięknego. A jak ktoś nie lubi to na olx jest masa ogłoszeń o tym, że ktoś za parę dyszek skreci mebelek. Czasem warto jak ma się nerwowego skręcacza
@lubielizacosy: weź, wczoraj skręciłem szafę magazynową z ikea która leżała niezłożona 6 miesięcy xd myślę że sama usługa złożenia jest warta więcej niż ta szafa. śruby się wkręcało mega irytująco, pewnie dało się to lepiej zaprojektować, a bez wkrętarki to już bym na pewno nie złożył
@lubielizacosy: czy instrukcja montażu mebli z ikea jest faktycznie dużo gorsza od innych instrukcji montażu mebli? Nigdy IKEA nie składałem ale niejednokrotnie składałem meble innych firm i dla mnie to dobra zabawa która mnie relaksuje