Wpis z mikrobloga

szanowni wykop

czy macie tak czasem, że czujecie się jakbyście byli lekko upośledzeni. odp

ja tak czuję od kilku miesięcy. nie mogę się na niczym skupić dłużej niż kilkanaście sekund, czytając książki muszę co chwilę wracać do poprzedniej strony, bo nie pamiętam o czym czytałem. oglądając filmy uciekam gdzieś myślami i później śledząc dialogi nie rozumiem o co chodzi. przychodzą takie chwile, kiedy to ze mnie schodzi i czuję się jak geniusz, niestety jednak przez 90% czasu mam totalnie zamglony umys. podejrzewam, że tak czują się ludzie z downem albo z bardzo niskim iku. nie wiem czy to starość czy może niedobur jakichś witamin zrobił z mojej koncentracji straszną #!$%@?ę, ale ja nie chcę tak już dłużej. dlatego właśnie zakładam ten wątek w wykop.pl licząc na waszą pomoc. sprawny umysł jest mi potrzebny jak nigdy, gdyż niedługo znowu podchodzę do matury. jakie witaminy, jakie ćwiczenia mogłyby mi pomóc?

#koncentracja
powodzenia - szanowni wykop

czy macie tak czasem, że czujecie się jakbyście byli l...

źródło: comment_5lwOFmPNc7xTtkBLhulsKy5KRLjGY6AT.gif

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
mam ten problem od paru lat, ale jak zacząłem się leczyć z depresji to jakby trochę zaczął się spowalniać spadek (dawnej sprawności dalej nie mam, ale już nie jest tak źle jak było)
  • Odpowiedz
  • 2
@powodzenia czasem powody mogą być niewiarygodne, ale sprawdź czy:
- masz zaleczone zęby, jeden zepsuty ząb może podtruwać cały organizm
- piecyk gazowy jaki masz w domu jest nowoczesny. Zamontuj czujnik czadu. Małe stężenie nie zabija, ale powoduje uczucie senności, zmęczenie, brak koncentracji.
  • Odpowiedz
@powodzenia: od internetów kumplu. Kiedyś nie potrafiłem nawet skupić się na tym co ktoś do mnie mówi, po jakiś pięciu sekundach odjeżdżałem.
Ostatnio w pracy musiałem siedzieć dłużej, a mam pracę umysłową (tragedia mieć tak #!$%@? umysł i pracować umysłowo), ale jak przestałem zaglądać zbyt często w telefon w pracy i starać się skupiać na robocie to zaczęło iść. Kiedyś nie mogłem usiedzieć chwili w robocie, jak się wkręciłem potrafiłem przesiedzieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powodzenia: sprawdzaj sobie ciśnienie i tętno, może ci za bardzo spadły z jakiegoś powodu, śpij regularnie 7 lub 8 godzin, bez wysypiania się na zapas, zmniejsz ilość godzin z telefonem i tv
  • Odpowiedz
@powodzenia: ile dziennie siedzisz na necie komórka plus laptop? Wlicz prace jak robisz przy kompie. Tak to właśnie to. Spróbuj przeczytać 10 stron książki, zwłaszcza przed spaniem bez komórki . Uspokoisz mózg
  • Odpowiedz