Wpis z mikrobloga

szanowni wykop

czy macie tak czasem, że czujecie się jakbyście byli lekko upośledzeni. odp

ja tak czuję od kilku miesięcy. nie mogę się na niczym skupić dłużej niż kilkanaście sekund, czytając książki muszę co chwilę wracać do poprzedniej strony, bo nie pamiętam o czym czytałem. oglądając filmy uciekam gdzieś myślami i później śledząc dialogi nie rozumiem o co chodzi. przychodzą takie chwile, kiedy to ze mnie schodzi i czuję się jak geniusz, niestety jednak przez 90% czasu mam totalnie zamglony umys. podejrzewam, że tak czują się ludzie z downem albo z bardzo niskim iku. nie wiem czy to starość czy może niedobur jakichś witamin zrobił z mojej koncentracji straszną #!$%@?ę, ale ja nie chcę tak już dłużej. dlatego właśnie zakładam ten wątek w wykop.pl licząc na waszą pomoc. sprawny umysł jest mi potrzebny jak nigdy, gdyż niedługo znowu podchodzę do matury. jakie witaminy, jakie ćwiczenia mogłyby mi pomóc?

#koncentracja
powodzenia - szanowni wykop

czy macie tak czasem, że czujecie się jakbyście byli l...

źródło: comment_5lwOFmPNc7xTtkBLhulsKy5KRLjGY6AT.gif

Pobierz
  • 117
@powodzenia: miałem podobnie mordo, u mnie za dużo alko (bez pato ale za często) plus stresy spowodowały lekkie stany nerwicowe. Pomogła aktywność fizyczna (trening siłowy), długie intensywne spacery (40 minut power walk) i co najważniejsze PORZĄDNE WYSYPIANIE SIĘ. 8 godzin najlepiej. Plus wizyta u psychologa nie zaszkodzi, u mnie wyszło kilka tematów które gdzieś tam gniły w tle głowy
@powodzenia: do poczytania: "płytki umysl. jak internet wplywa na nasz mozg". a w twoim przypadku skoro sa problemy z dluzszymi formami, skupieniem to chociaz artykul opracowujacy o tej ksiazce. jak pogooglasz to znajdziesz artykul z wyborczej o tym zjawisku. jak znasz ang to subreddit: nosurf
@powodzenia: Po pierwsze może być to objaw choroby. Najczęściej tarczyca, więc ją zbadaj. Druga sugerowana przeze mnie choroba to depresja maskowana, choć nic wskazuje na to wprost w Twoim wpisie. Ponadto wszystkie choroby somatyczne mogą powodować objawy poznawcze, jednak nie jest to już tak częste - warto jednak, abyś o tym wiedział. Np. bezdech senny - obniża funkcjonowanie poznawcze. Jeśli chcesz szukać na ten temat informacji szukaj pod hasłem - "neuropsychologia