Wpis z mikrobloga

szanowni wykop

czy macie tak czasem, że czujecie się jakbyście byli lekko upośledzeni. odp

ja tak czuję od kilku miesięcy. nie mogę się na niczym skupić dłużej niż kilkanaście sekund, czytając książki muszę co chwilę wracać do poprzedniej strony, bo nie pamiętam o czym czytałem. oglądając filmy uciekam gdzieś myślami i później śledząc dialogi nie rozumiem o co chodzi. przychodzą takie chwile, kiedy to ze mnie schodzi i czuję się jak geniusz, niestety jednak przez 90% czasu mam totalnie zamglony umys. podejrzewam, że tak czują się ludzie z downem albo z bardzo niskim iku. nie wiem czy to starość czy może niedobur jakichś witamin zrobił z mojej koncentracji straszną #!$%@?ę, ale ja nie chcę tak już dłużej. dlatego właśnie zakładam ten wątek w wykop.pl licząc na waszą pomoc. sprawny umysł jest mi potrzebny jak nigdy, gdyż niedługo znowu podchodzę do matury. jakie witaminy, jakie ćwiczenia mogłyby mi pomóc?

#koncentracja
powodzenia - szanowni wykop

czy macie tak czasem, że czujecie się jakbyście byli l...

źródło: comment_5lwOFmPNc7xTtkBLhulsKy5KRLjGY6AT.gif

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@powodzenia: nie czytałem komentarzy, ale i tak zaryzykuję powiedzenie, że dam ci teraz najlepszą radę: po prostu postaraj się ograniczyć internety (podczas odrabiania lekcji, czytania, wyłącz i jak najdalej odłóż telefon). W trzy tygodnie, zakładając, że wytrzymasz, wyrobisz nawyk. Czyli prawdopodobnie nie będzie Cię więcej ciągnęło do internetu, tv, gier i t.d., a będziesz mógł się skupić bez problemu na zadaniu i skutecznie je wykonać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powodzenia: te komentarze o internecie są warte tyle co znane idź pobiegaj. Możesz spróbować sam w domu przy jakims spokojnym dźwięku np padającego deszczu, koncentrować się na 4 kolorowych kwadratach, które ułożone obok siebie co 30 sekund przesuwają się o jedną pozycję w prawo. Dodatkowo musisz leżeć i mieć oczywiście zamknięte oczy. Zauważysz że średnio co minutę będziesz myślał o dupie maryny, ale pilnując swoich kwadratów zdasz sobie sprawę że właśnie
  • Odpowiedz