Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Pytanie do bardziej doświadczonych. Początkujący z tej strony.
17.01 w czwartek miałem swój 16 trening SL 5x5, co oznacza, że stanąłem na:
Przysiad: 57,5 kg
OHP: 37,5 kg
DL: 75 kg

W ten nieszczęsny czwartek nadwyrężyłem bark, myślałem że przejdzie samo ¯\_(ツ)_/¯, poszedłem na 17. trening w weekend, zrobiłem przysiad 60 kg, wiosłowanie 50kg i ale BP odpuściłem ze względu na bark właśnie - ból był zbyt duży. Zgodnie z Waszymi radami poszedłem do lekarza, odpoczywać mam do końca przyszłego tygodnia, czyli kolejny trening wypadałby 05.02. Do tego czasu lekarz każe oszczędzać rękę tak mocno jak tylko się da.

No i teraz do brzegu: czy po takiej dwutygodniowej przerwie wchodzę od razu na ciężary na jakich skończyłem, czy też lepiej cofnąć się o 2-3 treningi żeby znów przyzwyczaić mięśnie do pracy? Czy też trzecia opcja - podczas rozgrzewki ocenić swoje siły i zależnie od tego dopasować trening?

Dodam, że w przysiadach, BP i DL czuję, że mam jeszcze zapas sił spory, natomiast w OHP jestem już przy ścianie (dokończenie ostatniej serii 37,5 kg kosztowało mnie naprawdę dużo) i wg. lekarza to właśnie przy OHP prawdopodobnie rozwaliłem bark.

Pozwolę sobie zawołać @Kasahara i @Estetykatopodstawa (gdybym miał Was w przyszłości nie wołać, to dajcie znać). Po prostu kilka razy mi już pomogliście i zależy mi na Waszym zdaniu.
  • 10
@ArRog: Prawdopodobnie rozwaliłeś sobie bark przez za duży ciężar i złą technikę w ohp. Nie widziałem jednak Twojej techniki więc sobie gdybam patrząc po wynikach w innych bojach.
@Kwiatuszek_Mateuszek: @Estetykatopodstawa: Dzięki Panowie, tak zrobię + dorzucę zdecydowanie więcej rozgrzewania barków na przyszłość. Tym bardziej, że mam teraz dziwną obawę przed OHP ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@picasssss1: Techniki staram się pilnować, choć oczywiście jako początkujący nie dam sobie ręki uciąć, że jest ona w 100% poprawna. Jeśli chodzi o wyniki w innych bojach - tak jak napisałem mam jeszcze duży zapas na nich. A
@ArRog: @kb134099: dokładnie, jeżeli możesz siadać i robić ciągi to nie zaprzestawaj treningu. Sprawdziłbym też czy jakieś inne, zbliżone do bp i ohp ruchy lub intensywność nie wywołują u ciebie bólu, i spróbował je wykonywać. Może to być wydłuzone tempo i wyższy zakres repów aby zminimalizować intensywność, albo hantle w różnych rodzajach chwytu itp.
@Kwiatuszek_Mateuszek: @kb134099: @masz_ty_rozum_i_godnosc: Super, dziękuję. Wiedziałem, że na mirko można liczyć.
No to po powrocie robię tak:
- zwiększona rozgrzewka i wzmacnianie barków.
- odejmę sporo ciężaru z OHP i tu będę progresował dopiero jak będę czuł się bardzo, bardzo pewnie z poprzednim ciężarem
- reszta bojów - zależnie od tego jak będę się czuł w rozgrzewce, ale docelowo lecimy z nimi "to the moon" ;)