Wpis z mikrobloga

KAWA NIE WYPŁUKUJE MAGNEZU
Według jednego z badań po przyjęciu 400mg kofeiny w ciągu doby tracimy z moczem 4mg magnezu. W parzonej, 340ml kawce znajdziemy 7mg, a w espresso nawet 25mg tego składnika mineralnego, więc po wypiciu kilku porcji wychodzimy z magnezem… na plus! Kawę możemy traktować zatem jako źródło magnezu w diecie. Doskonale wiedzą o tym Koreańczycy po trzydziestce, wśród których kawa jest głównym źródłem tego pierwiastka


źródło: https://www.facebook.com/DietetykaNieNaZarty/photos/a.1414116618617835/2558856797477139/?type=3&theater

#ciekawostki #kawa #kawunia #dziendobry
Pobierz
źródło: comment_GAh2GsbfhRsRxdnMgxtDbrjDkFT14Kuj.jpg
  • 53
Według jednego z badań


@dzana: a wedlug reszty?

Wszyscy sie myla, nikt nie zna prawdy, big pharma oplaca lekarzy... ale temu jednemu akurat mozna ufac :P

Do tego dochodzi kiedy magnez wchlania sie najlepiej, z czego, w jakich godzinach itp a nie ze "ma tyle i tyle mg, starczy"

Jezeli kawa powoduje zwiekszenie wydalania magnezu to czy organizm wchlania go wtedy w ogole z kawy? ten nieporzebny magnez ktorego chce sie
@dzana: to dlaczego biorąc kiedyś tabletki z dużą ilością kofeiny nie potrafiłam zaspokoić pragnienia, ale łącząc A z B pokapowałam się, brałam tabletki z magnezem i piłam sok pomidorowy i wszystko wróciło do normy?
@Konkol: @bartja: w organizmie jest jeszcze tyle zaleznosci ze ciezko tak o odpowiedziec na takie pytania,

Poziom magnesu u pijących kawę wzrósł o kilka procent.

@Testuje_Toster: Ja rozumiem, w 1 badaniu, oczywiscie badanie warte jak kazde inne.
Jednak wiele suplementow itp zaleca sie nie zazywac razem z kawa, a magnez np poleca sie wieczorem, tym bardziej nie z kawa itp jezeli kawa zwieksza poziom magnezu mniej niz go zawiera,
Tak swoją drogą, pamiętam jeszcze kilka lat temu, w aptece był magnez za 3 złote w takim zwykłym blistrze jak witamina c. Więc co się kurka wodna stanęło, że teraz nie idzie kupić magnezu, bo nie ma. Są tylko jakieś cudowne specyfiki z reklamy w tv za min. 10 zł.


@secretservice666: Nic się nie stało, po prostu zgubiłeś okulary. 10 sekund szukania i magnez za piątaka:
https://www.doz.pl/apteka/p18352-Magnez__Vit.B6_tabletki_60_szt._Polski_Lek

Uprzedzając: tak, w stacjonarnych
to masz skurcze, serce ci kołacze itp.


@deafpool: braki potasu i magnezu dają podobne objawy. Kawa - jest twardym narkotykiem - więc jako luksus powinna być pita od okazji do okazji a nie jak wodę.
a wedlug reszty?

Wszyscy sie myla, nikt nie zna prawdy, big pharma oplaca lekarzy... ale temu jednemu akurat mozna ufac :P

Do tego dochodzi kiedy magnez wchlania sie najlepiej, z czego, w jakich godzinach itp a nie ze "ma tyle i tyle mg, starczy"

Jezeli kawa powoduje zwiekszenie wydalania magnezu to czy organizm wchlania go wtedy w ogole z kawy? ten nieporzebny magnez ktorego chce sie wlasnie pozbyc?


@3mortis: Nikt nigdy
@dzana: Nie.

"To say that coffee can help you with your magnesium requirements is just plain wrong! Coffee is a well-known diuretic and appetite suppressant – you will lose magnesium in your urine the more coffee you drink and it stimulates your adrenals to spew out adrenaline that can overstimulate a magnesium-deficient heart making it fire off abnormal beats. Now, remember, this information is from a health activist site trying to