Wpis z mikrobloga

KAWA NIE WYPŁUKUJE MAGNEZU
Według jednego z badań po przyjęciu 400mg kofeiny w ciągu doby tracimy z moczem 4mg magnezu. W parzonej, 340ml kawce znajdziemy 7mg, a w espresso nawet 25mg tego składnika mineralnego, więc po wypiciu kilku porcji wychodzimy z magnezem… na plus! Kawę możemy traktować zatem jako źródło magnezu w diecie. Doskonale wiedzą o tym Koreańczycy po trzydziestce, wśród których kawa jest głównym źródłem tego pierwiastka


źródło: https://www.facebook.com/DietetykaNieNaZarty/photos/a.1414116618617835/2558856797477139/?type=3&theater

#ciekawostki #kawa #kawunia #dziendobry
dzana - KAWA NIE WYPŁUKUJE MAGNEZU
Według jednego z badań po przyjęciu 400mg kofeiny...

źródło: comment_GAh2GsbfhRsRxdnMgxtDbrjDkFT14Kuj.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
Według jednego z badań


@dzana: a wedlug reszty?

Wszyscy sie myla, nikt nie zna prawdy, big pharma oplaca lekarzy... ale temu jednemu akurat mozna ufac :P

Do tego dochodzi kiedy magnez wchlania sie najlepiej, z czego, w jakich godzinach itp a nie ze "ma tyle i tyle mg, starczy"

Jezeli kawa powoduje zwiekszenie wydalania magnezu to czy organizm wchlania go wtedy w ogole z kawy? ten nieporzebny magnez ktorego chce sie
  • Odpowiedz
@dzana: "Według jednego z badań .." - uwielbiam takie coś - zero źródeł, zero faktów tylko 'według jednego z badań'..

Wszystko w internetach to prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzana: to dlaczego biorąc kiedyś tabletki z dużą ilością kofeiny nie potrafiłam zaspokoić pragnienia, ale łącząc A z B pokapowałam się, brałam tabletki z magnezem i piłam sok pomidorowy i wszystko wróciło do normy?
  • Odpowiedz
@dzana: źródło z dupy. Pozywytnie o kawie pisze firma która ją sprzedaje - palarnia kawy.
Zero źródeł, badań. Nic.

Nie trzeba być naukowcem, aby zauważyć, że jak długo pijesz kawę to masz skurcze, serce ci kołacze itp. To przez to, że kawa wypłukuje magnez.
  • Odpowiedz
@Konkol: @bartja: w organizmie jest jeszcze tyle zaleznosci ze ciezko tak o odpowiedziec na takie pytania,

Poziom magnesu u pijących kawę wzrósł o kilka procent.

@Testuje_Toster: Ja rozumiem, w 1 badaniu, oczywiscie badanie warte jak kazde inne.
Jednak wiele suplementow itp zaleca sie nie zazywac razem z kawa, a magnez np poleca sie wieczorem, tym bardziej nie z kawa itp jezeli kawa zwieksza poziom magnezu mniej niz go zawiera,
  • Odpowiedz
Tak swoją drogą, pamiętam jeszcze kilka lat temu, w aptece był magnez za 3 złote w takim zwykłym blistrze jak witamina c. Więc co się kurka wodna stanęło, że teraz nie idzie kupić magnezu, bo nie ma. Są tylko jakieś cudowne specyfiki z reklamy w tv za min. 10 zł.


@secretservice666: Nic się nie stało, po prostu zgubiłeś okulary. 10 sekund szukania i magnez za piątaka:
https://www.doz.pl/apteka/p18352-Magnez__Vit.B6_tabletki_60_szt._Polski_Lek

Uprzedzając: tak, w stacjonarnych
  • Odpowiedz
to masz skurcze, serce ci kołacze itp.


@deafpool: braki potasu i magnezu dają podobne objawy. Kawa - jest twardym narkotykiem - więc jako luksus powinna być pita od okazji do okazji a nie jak wodę.
  • Odpowiedz
@dzana: Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to kawa osłabia przyswajanie magnezu, więc problemem może być, gdy spożywamy kawę w okolicach posiłków.
  • Odpowiedz
a wedlug reszty?

Wszyscy sie myla, nikt nie zna prawdy, big pharma oplaca lekarzy... ale temu jednemu akurat mozna ufac :P

Do tego dochodzi kiedy magnez wchlania sie najlepiej, z czego, w jakich godzinach itp a nie ze "ma tyle i tyle mg, starczy"

Jezeli kawa powoduje zwiekszenie wydalania magnezu to czy organizm wchlania go wtedy w ogole z kawy? ten nieporzebny magnez ktorego chce sie wlasnie pozbyc?


@3mortis: Nikt nigdy
  • Odpowiedz
@dzana: Nie.

"To say that coffee can help you with your magnesium requirements is just plain wrong! Coffee is a well-known diuretic and appetite suppressant – you will lose magnesium in your urine the more coffee you drink and it stimulates your adrenals to spew out adrenaline that can overstimulate a magnesium-deficient heart making it fire off abnormal beats. Now, remember, this information is from a health activist site trying to
  • Odpowiedz
W pracy sie ze mnie smiano jak popipijalem magnez w pastylkach kawa a wychodzi na to, ze robilem dobrze :D
  • Odpowiedz
Przede wszystkim kawa zaburza WCHLANIANIE MAGNEZU. Czy ktos placi za takie fejk newsy dot. zdrowia na wykopie? Kawa szkodzi, to jest fakt. Kofeina, akrylamid, weglowodory policykliczne itd.
  • Odpowiedz