Wpis z mikrobloga

@lukaszlukaszkk: Teraz przeczytałem, ale ty moich postów u góry dalej nie. Obrobione termicznie mięso, to również gotowane, robione na parze, jak pisałem. Mowa o przypalaniu mięsa płomieniem, bądź obróbce w bardzo wysokiej temperaturze, jednak nie widzę od jakiej konkretnie.
Czemu wyodrębniasz tylko jedną, najbiedniejszą grupę społeczną i przypisujesz sobie racje?

Każda wyżej postawiona grupa społeczna (w zależności od okresu) jadała mięso, jajka i nabiał.


@Manymouse: Szlachta, magnateria czy mieszczaństwo stanowiły znaczną mniejszość społeczeństwa. Jeśli ktoś mówi o "naszej diecie", to musi odnosić się od sposobu żywienia który była powszechny w większości warstw społeczeństwa.

Po drugie, nie neguję obecności wyżej wymienionych rodzajów pożywienia, ale stanowczo nie zgodziłem się z stanowiskiem aby
@wolodia: Nie taką znaczną. W średniowieczu polska społeczność dzieliła się na 4 podstawowe grupy: chłopi, mieszczaństwo, duchowieństwo, szlachta. W zależności od rejonu chłopi nie osiągali nawet 2/3. Na Mazowszu (czyli dotyczące mnie bardziej), ale także i Prusach jest 2 chłopów do 1 przedstawiciela wyższej kasty (a nawet mniej dla chłopów) Więc nie jest to znaczna mniejszość społeczeństwa. Nie można się odnosić wyłącznie do diety jednej warstwy, w dodatku najuboższej, która nie