Wpis z mikrobloga

@hangover: odpowiadam na twój komentarz dotyczący tego, że już dzieci w szkole dostają mleko (nawet smakowe) i wmawia się im, że to bardzo zdrowe. To mówię, że nie tylko dzieci mają taką propagandę, bo w większości zaleceń dotyczących ciężarnych i karmiących jest info o NAKAZIE spożycia dużych ilości nabiału (akurat jestem w temacie, więc napisałam jak to wygląda, sama nie uważam, żeby nabiał był potrzebny w diecie jako najlepsze źródło wapnia
  • Odpowiedz
jakby w skorce warzyw nie bylo witamin z grupy B xd


@BardzoWaznyUzytkownik: Typie, ja nie mówię, że nie ma. Ba, mówię że dieta wegańska możę być zbilansowana. Ale napisałem, że Ty napisałeś, że nie ma ich w mięsie na co Ty mi odwracasz kota ogonem.

To tak jakbyś powiedział "wśród Polaków są tylko bruneci i rudzi", ja bym Ci powiedział "pominąłeś blondów, jest ich sporo wśród Plaków", a Ty na to
  • Odpowiedz
@MrGalosh: Cukier to cukier mośku. I czy to będzie glukoza, sacharoza, fruktoza, czy wspomniana laktoza to nadal jest cukier. Mało tego - mleko ludzkie ma jeszcze więcej laktozy niż krowie.

Chodziło mi o ten dodany jeszcze cukier lub syrop glukozowo-fruktozowy do smakowego mleka

@hangover: Czytam właśnie skład jakiegoś mleka od danona i oni tam piszą, że jest tylko glukoza.....czyli jeden ze składników laktozy (oprócz galaktozy). Mało tego. Może coś źle
  • Odpowiedz
@Widzet: a o to ci chodzi. No to na pewno nie ma wszystkich witamin z grupy b w przeciwienstwie do warzyw. Tylko b12 nie mozma z warzywek. A tego. Obrobka termiczna wyniszcza dodatkowo te nie jak to mineraly. Ogolnie mordo organizm ma zdolnosc do wytwarzania wszystkiego sa musi byc tylko zdrowy a dzieki wege diecie bedzie bo nie obciazasz ulladu odpor. Wiecej nie pisze bo moge nie miec racji ale rzeczywiscie
  • Odpowiedz