Wpis z mikrobloga

> miej 36 lat
> prowadź własną działalność za granicą
> mieszkaj w polsce niecałe 4 miesiące
> żona i dziecko w miejscu prowadzenia firmy, wracają do kraju podobnie jak ja
> US w polsce mówi że mam centrum interesów osobistych w polsce i muszę płacić PIT
> wtf
> "Pana rodzice mieszkają w polsce i to uznawane jest za centrum interesów osobistych"
> j---ć bycie uczciwym

#gownowpis #mojkrajtakipiekny #okradajo #j--------e
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cryolite: powoli chłopie i nie nakręcaj się. Po pierwsze kto ci to powiedział? Jakiś urzedas w okienku i masz to na papierze? Jeśli tak to nic to nie znaczy bo us nie wydają interpretacji i pani w okienku może sobie nawet powiedzieć ze ziemia jest płaska. Jeśli nie uzyskujesz dochodów w Polsce to się tutaj nie rozliczasz przynajmniej jak mieszkasz w Irlandii. Afera o nic.
  • Odpowiedz
@Cryolite: to cały ten wpis jest na podstawie tego że ktoś Ci tak powiedział w okienku? no bez jaj nikt Ci nie uzna polskiej rezydencji jeśli Twoje centrum intereesów życiowych jest poza Polską w dodatku pewnie spędzasz tam powyżej 183 dni. Widocznie trafiłes na niekompetentną urzędniczkę.
  • Odpowiedz
@Cryolite: to dziwne, sprawdź umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania bo musisz ileśtam dni w roku być w dnym mijescu aby było uznane za to - w przypadku umowy z USA jest to bodajze 11 miesięcy w roku.
  • Odpowiedz
@Cryolite: a ja mimo pracy w miejscu X, mimo mieszkania w miejscu X, mimo posiania dziecka zameldowanego w miejscu X nie mogłem zarejestrować samochodu w miejscu X bo nie byłem tam zameldowany chociaż deklarowałem na papierze, że miejce X to moje centrum interesów jak mówi obecnie ustawa
#jedenrabinpowietakinnypowienie
  • Odpowiedz
@Cryolite: nie widze albo brakuje tej informacji, zarobiles w tym roku podatkowym choc 1zl w PL? Jesli tak to nie masz wyjscia i musisz rozliczyc PIT w PL i nie narzekaj bo pewnie dasz to ksiegowej. Gorzej maja zwykli imigranci, do mnie pare miesiecy temu US sie upomnial o pit z 2015roku bo pracowalem 2 mce w PL i 4 w Norwegii.
  • Odpowiedz
@Cryolite: A czy złożyłeś w odpowiednim kraju A1 ? Do tego jeszcze należy złożyc kilka załączników.. i wtedy jest jasno. bo masz druk do uzasadnienia dlaczego twoj interes jest w tym czy w tamtym kraju, ile dochodów masz na terenie ktorego kraju jak i czas pracy jaki deklarujesz w danym kraju. Do tego zalaczasz faktury i delegacje z ostatniego roku.

Proste jak pi...enie.

Taki dokument idzie do wszystkich panstw ktore
  • Odpowiedz