Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5 wiosen. ~2,5 lata temu, bez namów, naśladując swoją mamę a mojego różowego, postanowił zapuścić włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. My, dziadki, znajomi kibicujemy mu całym sercem. Niestety, dzieci w szkole (i nie tylko) dość mocno mu dokuczają, wyśmiewają, przezywają, śmieją się, że jest dziewczyną. Serce się kraje, bo jest bardzo uczuciowym chłopcem. Zęby zaciska, i nie daje po sobie poznać, ale widzimy, że czasem wraca smutnieszy ze szkoły i musimy z niego wyciągać co się stało, żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy. Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też mówił, że się nic nie stało, ale w końcu się dowiedzieliśmy, że grupa chłopców mu zaczęła dokuczać i się znowu popłakał.
Dla nas jest mistrzem, bo mimo wielu przykrości jakie go spotkały, zaciska zęby i chce jeszcze pozapuszczać włosy, żeby jakaś dziewczynka mogła się w przyszłości cieszyć, bo włosy ma naprawdę extra. Dba o nie, myje, wyczesuje...

Prośbę mam do Was Wykopki - dajcie kilka plusików, żeby wiedział, że jest większa liczba ludzi, którzy mu kibicują.

Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.

#wygryw #wlosy #dzieci #wykop
może też ze względu na włosy #rozowepaski

A tak teraz wygląda:
Tboom - Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5...

źródło: comment_lgPPxbWS9KYVmfhPA9JzeJoZ2xvWATPf.jpg

Pobierz
  • 440
  • Odpowiedz
@Tboom: Jezu, obetnij mu te włosy i zamiast tego powiedz mu, żeby np. na chore dzieci oddawał część kieszonkowego albo zrobił małe zakupy dla biednej sąsiadki. Ty będziesz się jarać jego dobrym sercem i "zaciskaniem zębów", żona będzie się jarała, z dumą pewnie opowiecie o tym znajomym, a dzieciak w końcu nie wytrzyma i w najlepszym razie skończy z depresją.
  • Odpowiedz
@stawek: no to widocznie za dużą #!$%@?ą jesteś skoro dajesz szkole przyzwolenie żeby twój syn był mieszany z gównem, wystarczą nawet wspomnieć o policji czy kuratorium oświaty żeby ruszyli dupskiem, a jak to nie pomoże to zamień groźby w czyny i nie zasłaniaj się tym że szkoła publiczna bo potem się będziesz rozżalał że nic nie robiłeś a twój syn ma depreche i skłonności samobójcze

  • Odpowiedz
  • 1
@LM317K wątpię, w tym wieku dzieciaki boją się stanowczych zagrań rodziców swoich rówieśników. Chodzi najbardziej o dosadne nakreślenie sytuacji i pokazania jak młody się poświęca.
  • Odpowiedz
Nieeee stary, nie rób mu tego i idź z nim do fryzjera. Naprawde dla jego dobra bo potem bedzie miał leki, bedzie jakimś outsiderem.

Mnie też gneblili w szkole bo miałem taki lekki autyzm i nie lubiłem gadać z ludźmi. Potem człowiek coraz bardziej zamyka sie w sobie i naprawde cieżko sie żyje. Nie rób mu tego. Jak teraz bedzie mieć kolegów to za 10 lat bedzie mieć koleżanki a za 20
  • Odpowiedz
@Tboom: Młody jest gnębiony, bo jest delikatniejszy niż jego rówieśnicy, a to czuć i łatwo wykorzystać. Zmiana szkoły nic nie zmieni, ścięcie włosów co najwyżej go zasmuci. Pewnie je lubi, bo przecież mógłby ściąć je i teraz.
  • Odpowiedz
@Tboom: był u mnie na osiedlu taki Kuba. Kuba miał długie włosy i jak ktoś mylił go z dziewczyną to zdejmował gacie i pokazywał mu fiuta. Oczywiście gasił tym hejterow. Też całe życie nosiłem długie włosy i w podstawówce mylili mnie z dziewczyną, ale miałem to w dupie, dziś się z tego śmieje, i jestem z siebie dumny że nie uległem presji otoczenia i umiałem postawić na swoim
  • Odpowiedz
@Tboom ubierz go w skórę, jeansy, czerwoną chustke i przejdź się z nim na jakiś rockowy koncert (najlepiej jakiś duży) żeby sobie na własne oczy zobaczył jak wielu jest facetów z długimi włosami a tym jak bardzo ograniczone zjeby chodzą z nim do szkoły. Wiadomo nie idź z nim na jakiegoś Necrophagista ani raczej nic po polsku żeby nie rozumiał co pierdzielą, takie acdc airbourny czy inne zagraniczne hardroki by były fajne
  • Odpowiedz
Może wymyślcie mu jakąś męską fryzurę z długich włosów na przykład na wiedźmina. są farby do włosów które po kilku myciach schodzą, nie uszkodzą włosów, a myślę, że koledzy fryzury Geralta z Rivii pozazdroszczą ;) (Bohatera można podstawić takiego jakim się dzieciaki teraz jarają). Ile mu jeszcze brakuje do oddania?
  • Odpowiedz
@Tboom: coz, mlodemu gratuluje postawy! :) Jednak pomysl nad podbudowaniem jego pewnosci siebie. Moze zapisz go na jakies wschodnie sztuki walki? Na zajeciach raczej #!$%@? byc nie powinno, a wzmocni sobie chlopak charakter, majac z czasem dodatkowo atut w postaci wscieklej piesci. Na dokuczajacych gowniarzy to najlepsza recepta.
  • Odpowiedz