Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5 wiosen. ~2,5 lata temu, bez namów, naśladując swoją mamę a mojego różowego, postanowił zapuścić włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. My, dziadki, znajomi kibicujemy mu całym sercem. Niestety, dzieci w szkole (i nie tylko) dość mocno mu dokuczają, wyśmiewają, przezywają, śmieją się, że jest dziewczyną. Serce się kraje, bo jest bardzo uczuciowym chłopcem. Zęby zaciska, i nie daje po sobie poznać, ale widzimy, że czasem wraca smutnieszy ze szkoły i musimy z niego wyciągać co się stało, żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy. Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też mówił, że się nic nie stało, ale w końcu się dowiedzieliśmy, że grupa chłopców mu zaczęła dokuczać i się znowu popłakał.
Dla nas jest mistrzem, bo mimo wielu przykrości jakie go spotkały, zaciska zęby i chce jeszcze pozapuszczać włosy, żeby jakaś dziewczynka mogła się w przyszłości cieszyć, bo włosy ma naprawdę extra. Dba o nie, myje, wyczesuje...

Prośbę mam do Was Wykopki - dajcie kilka plusików, żeby wiedział, że jest większa liczba ludzi, którzy mu kibicują.

Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.

#wygryw #wlosy #dzieci #wykop
może też ze względu na włosy #rozowepaski

A tak teraz wygląda:
Tboom - Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5...

źródło: comment_lgPPxbWS9KYVmfhPA9JzeJoZ2xvWATPf.jpg

Pobierz
  • 440
  • Odpowiedz
Serce się kraje, bo jest bardzo uczuciowym chłopcem. Zęby zaciska, i nie daje po sobie poznać, ale widzimy, że czasem wraca smutnieszy ze szkoły i musimy z niego wyciągać co się stało, żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy. Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też
  • Odpowiedz
@Tboom kwestia podejścia młodego. Może sam nie chce mieć długich włosów ale tylko zapuszcza na te peruki. Powiedz mu ze zajebiscie wygląda, jak ktoś mu będzie dokuczal to pewnie zazdrości. Powiedz mu ze dziewczynki lubią facetów z długimi włosami, we go ubierz jakoś żeby pasowało i gitara. Pozdrów go od wykopu
  • Odpowiedz
@Tboom: krzywdzisz swoje dziecko. Nie chce ściąć? To chyba rodzic jest od tego, żeby wiedzieć co lepsze dla dziecka. Jak już ktoś napisał, może mieć później traumę. Czy uzysk w postaci jakiegoś kosmyka włosów jest wart ryzykowania problemów psychicznych dziecka w przyszłości? IMO nie.
  • Odpowiedz
@Pedzel_Washington: Ej ej, kłamałeś żeby mi coś zarzucić a teraz chcesz to skończyć?
Jaki mam mieć plan, czy ty ode mnie oczekujesz sporządzenia ci teraz planu naprawy społeczeństwa czy co? XD Z pewnością wyzbycie się victim blaming i krytykowanie takich podstaw to coś od czego nie tylko warto ale i trzeba zacząć. Wiesz, to nawet nie kwestia zmiany, to po prostu normalność i zachowanie, które cywilizowanych osób nie powinno dziwić.
  • Odpowiedz
@Tboom: i szkoła nic z tym nie robi że się nad nim znęcają? na twoim miejscu bym się #!$%@?ła konkretnie i zrobiła #!$%@? u dyra/dyrki tak że by całą #!$%@?ą szkołe postawili na baczność
  • Odpowiedz
@Monialka: ja stulejarzem nie jestem, a ty jak widać polską z wybujałym ego nazywającym każdego stulejarzem. widzą takie posty jak twoje to #!$%@? chce się usunąć konto, dobra, elo i pal wrotki
  • Odpowiedz
Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też mówił, że się nic nie stało, ale w końcu się dowiedzieliśmy, że grupa chłopców mu zaczęła dokuczać i się znowu popłakał.


@Tboom: XD tak bardzo #!$%@?ć dziecku dzieciństwo. Nie szanuję.
  • Odpowiedz
@Tboom: Dla mnie dlugie włosy w dzieciństwie to była trauma i płakałem, jak mnie nazywali dziewczynką. Rodzice mi na szczęście ścięli. Nie męczcie dzieciaka...
  • Odpowiedz
niezłe bajki z tą skałą, po 20 latach w więzieniu też wychodzą sami twardziele. Mniej kołczów majków zalecam.


@LajfIsBjutiful: Zależy jak jest wychowywany w domu.
Ja też miałem długie włosy w gimnazjum i technikum, nie zliczę ile ataków wśród rówieśników było na mnie, ale pomimo tego byłem nieugięty i lubiany za charakter.
Po latach raczej daleko mi do tagu #przegryw raczej do #wygryw :)

  • Odpowiedz