Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5 wiosen. ~2,5 lata temu, bez namów, naśladując swoją mamę a mojego różowego, postanowił zapuścić włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. My, dziadki, znajomi kibicujemy mu całym sercem. Niestety, dzieci w szkole (i nie tylko) dość mocno mu dokuczają, wyśmiewają, przezywają, śmieją się, że jest dziewczyną. Serce się kraje, bo jest bardzo uczuciowym chłopcem. Zęby zaciska, i nie daje po sobie poznać, ale widzimy, że czasem wraca smutnieszy ze szkoły i musimy z niego wyciągać co się stało, żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy. Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też mówił, że się nic nie stało, ale w końcu się dowiedzieliśmy, że grupa chłopców mu zaczęła dokuczać i się znowu popłakał.
Dla nas jest mistrzem, bo mimo wielu przykrości jakie go spotkały, zaciska zęby i chce jeszcze pozapuszczać włosy, żeby jakaś dziewczynka mogła się w przyszłości cieszyć, bo włosy ma naprawdę extra. Dba o nie, myje, wyczesuje...

Prośbę mam do Was Wykopki - dajcie kilka plusików, żeby wiedział, że jest większa liczba ludzi, którzy mu kibicują.

Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.

#wygryw #wlosy #dzieci #wykop
może też ze względu na włosy #rozowepaski

A tak teraz wygląda:
Tboom - Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5...

źródło: comment_lgPPxbWS9KYVmfhPA9JzeJoZ2xvWATPf.jpg

Pobierz
  • 440
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: @Suheil-al-Hassan: @LM317K: @Pedzel_Washington: @przegryw_ale_wygryw: Ja #!$%@? i już się zaczyna (pośrednie czy nie) nagabywanie ofiar zamiast sprawców. A gdyby po prostu chciał mieć długie włosy? Jeszcze sugestie że to on ma się zmienić a nie osoby gnębiące. I jak się dziwić, że ten kraj to chlew (...) jeżeli w takim przypadku się słyszy takie #!$%@?. Ma prawo wyglądać jak chce póki nikogo tym nie krzywdzi i
  • Odpowiedz
Ma prawo wyglądać jak chce póki nikogo tym nie krzywdzi i nikt nie powinien go z tego powodu gnębić


@vind: Tak samo, jak będzie miał prawo w przyszłości obwiniać o spotykające go nieszczęścia wszystko oprócz siebie samego?
  • Odpowiedz
Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.


@Tboom: Minusy można dawać tylko w komentarzach w znaleziskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

albo mi się wydaje albo już taki wpis widziałem tak apropo xD


@Pedzel_Washington: Owszem był taki wpis ale to było o córce i matce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 47
@Tboom przegrywy pokazują swoją frustrację w komentarzach, bo to wina dziecka, że chce komuś zrobić przyjemność, a nie nie kompetentnych pedagogów XD
  • Odpowiedz
wieśniaku

@Pedzel_Washington: W ten sposób chcesz gadać to japa dzbanie bo nawet nie potrafiłęś zrozumieć tego co napisałem.

@Suheil-al-Hassan: To są jeszcze dzieci, więc dostosujmy te odpowiednio wychowane do tych #!$%@?? No, na pewno takie działania, połączone z tym waszym victim blaming zajebiście wpłyną na nasze społeczeństwo.

@przegryw_ale_wygryw: Nie rozumiem co napisałeś, bo gramatycznie jest to kiepskie.
  • Odpowiedz
@vind: To może inaczej. Czy uważasz, że takie odstawanie od normy (czyli zapuszczanie włosów jak dziewczynki) w przypadku 8-letniego chłopca nie odbije się na jego psychice w przyszłości?
  • Odpowiedz
@vind: W porządku, licz nadal że pogadanki zmienią sytuację. xD

Nie zmienią, bo za moich czasów w klasach też były osoby z których się śmiano i różne dyskusje z pedagogiem czy też wychowawcą tylko pogarszały sprawę. Świata nie zmienisz.
  • Odpowiedz
  • 11
szczerze mowiąc ja od zawsze miałem długie włosy.Rodzicom to nie przeszkadzało.śmiali się często ze mnie koledzy ale w przedszkolu dostali w morde.Od tego czasu jestem strasznie spokojny i pasywny boje się nawet czasami podejść do kogoś nowego (jestem introwertykiem i wogole nie zaprzyjaźniam się z nikim od tego czasu), ale nie mam juz za to żadnych kompleksów jak ktos sie smieje ja sie smieje z nimi.Nazywają mnie babą to pokazuje im zdjecia
  • Odpowiedz
@vind: To mi nie pisz że #!$%@? bo sorry ale taki mamy klimat,możesz się z tym nie zgadzać ale dobro dziecka jest ważniejsze niż jakieś akcje z internetu. Nie domyślasz się co z psychiką tak małego dziecka może się stać jak od początku będzie odrzucane? Poczucie przynależności jest w piramidzie potrzeb przypominam
  • Odpowiedz
To może inaczej. Czy uważasz, że takie odstawanie od normy (czyli zapuszczanie włosów jak dziewczynki) w przypadku 8-letniego chłopca nie odbije się na jego psychice w przyszłości?


@przegryw_ale_wygryw: W normalnym społeczeństwie sam fakt zapuszczenia włosów (NIE DO #!$%@? "JAK DZIEWCZYNKI", co to w ogóle ma znaczyć XD Jakieś uzurpowanie prawa do długich włosów?) oczywiście, że nie. Jak niby cecha wglądu jaką są długie włosy miałaby wpłynąć negatywnie na psychikę? Na psychikę
  • Odpowiedz
W porządku, licz nadal że pogadanki zmienią sytuację. xD

Nie zmienią, bo za moich czasów w klasach też były osoby z których się śmiano i różne dyskusje z pedagogiem czy też wychowawcą tylko pogarszały sprawę. Świata nie zmienisz.


@Suheil-al-Hassan: Sam nie, bo na tym świecie żyje pełno ludzi takich jak ty, wolących ignorować takie zachowania zamiast je eliminować. Oczywiście, że da się takie zachowania ze społeczeństwa wyplenić, są kraje gdzie się
  • Odpowiedz
@vind: to powiedz mi w jaki sposób chcesz zmienić polski stereotyp ze facet z długimi włosami to albo metalówa albo pedał xD tak się plujesz a żadnego racjonalnego pomysłu raczej nie masz. Kijem Wisły nie zawrócisz
  • Odpowiedz