Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5 wiosen. ~2,5 lata temu, bez namów, naśladując swoją mamę a mojego różowego, postanowił zapuścić włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii. My, dziadki, znajomi kibicujemy mu całym sercem. Niestety, dzieci w szkole (i nie tylko) dość mocno mu dokuczają, wyśmiewają, przezywają, śmieją się, że jest dziewczyną. Serce się kraje, bo jest bardzo uczuciowym chłopcem. Zęby zaciska, i nie daje po sobie poznać, ale widzimy, że czasem wraca smutnieszy ze szkoły i musimy z niego wyciągać co się stało, żeby mu powiedzieć, że może do nas przyjść i porozmawiać, i żeby wiedział że go wspieramy. Przed chwilą dzwoniła jego wychowawczyni i pytała, czy rozmawialiśmy o incydencie na stołówce. Oczywiście nic nie powiedział po powrocie ze szkoły i teraz też mówił, że się nic nie stało, ale w końcu się dowiedzieliśmy, że grupa chłopców mu zaczęła dokuczać i się znowu popłakał.
Dla nas jest mistrzem, bo mimo wielu przykrości jakie go spotkały, zaciska zęby i chce jeszcze pozapuszczać włosy, żeby jakaś dziewczynka mogła się w przyszłości cieszyć, bo włosy ma naprawdę extra. Dba o nie, myje, wyczesuje...

Prośbę mam do Was Wykopki - dajcie kilka plusików, żeby wiedział, że jest większa liczba ludzi, którzy mu kibicują.

Nie chcesz dać plusa - nie minusuj proszę.

#wygryw #wlosy #dzieci #wykop
może też ze względu na włosy #rozowepaski

A tak teraz wygląda:
Tboom - Mirabelki i Mirki. Taka krótka historia:
Mój najstarszy syn aktualnie ma 8,5...

źródło: comment_lgPPxbWS9KYVmfhPA9JzeJoZ2xvWATPf.jpg

Pobierz
  • 440
  • Odpowiedz
@dingi_dong: Szkoda strzępić ryja na kogoś, kogo jedynym argumentem jest "jesteś frajerką". Musisz być cholernie niedowartościowana, ale to już nie mój problem. Do fundacji pisałam, próbowałam nawet dzwonić i prześledzić, co się stało z włosami (absolutny brak odzewu) ale Ty wiesz lepiej. Salon był zgłoszony (strzyżenie i modelowanie za trzy stówki, to nie jest pani Bożena z osiedlowego studia urody Diament). Pozdrawiam serdecznie, bez odbioru.
  • Odpowiedz
@Tboom: Nie słuchaj malkontentów i ameb umysłowych. O ILE OCZYWIŚCIE TO ON CHCE TE WŁOSY TRZYMAĆ.
A jeśli tak, to nie próbowaliście z wychowawczynią zrobić spotkania z osobą z fundacji od tych włosów? Może jeszcze z jakimś łysym dzieckiem chorym na raka. I na godzinie wychowawczej takie spotkanie z pogadanką o zdrowiu i empatii. A na koniec wskazać syna jako osobę, która chce chociaż tak pomóc. Myślę, że skorzystali by wszyscy
  • Odpowiedz
To tylko dzieci


@Pedzel_Washington: nie, właśnie #!$%@? nie - to nie dzieci, tylko wychowanie (a w zasadzie jego brak) plus akceptowanie pogardy/atakowania innych.

Mimo, że mam poglądy centrolewicowe to właśnie z tego powodu jestem przeciwnikiem imigracji do Polski w jakiejkolwiek formie czarnych czy zielonych, katolików czy islamistów - bo tak sobie wychowamy pokolenie przyszłych terrorystów gnojonych w szkole czy pracy za to, że mają inny kolor skóry - a przywódcy/finansujący terrorystów
  • Odpowiedz
@Tboom: Niech młody się nie poddaje i zapuszcza tak długo jak będzie chciał. Kompletnie nie rozumiem niektórych komentarzy tutaj, namawiających do ścięcia włosów, albo przerabiania chłopaka na metala. Chłopak podjął dojrzałą decyzję i teraz żyje z konsekwencjami. Dlaczego rodzice mają go zniechęcać do dąrzenia do celu, albo zmieniać to kim jest? Przecież on nie musi udowadniać, że jest chłopcem. Pozdrowienia dla młodego z Holandii!
  • Odpowiedz
@Tboom: 1. Powiedz wychowawczyni, szkolnemu psychologowi i dyrektorce że wymagasz żeby twoje dziecko nie było poniżane przez chamów z tego powodu że nie jest ścięte na łyso jak dresiarze
2. Powidz synowi żeby powiedział i pokazał na komórce że królowie i szlachta zawsze mili długie włosy a "plebs i dziady ścinają się na krótko" "kto ma wszy i robale ten ma krótkie włosy"
  • Odpowiedz
@salvia: nie no, ryja to szkoda strzępić na typiarkę co poszła do jakiegoś grażynowego salonu "ojoj pani spakowała i włosy zniknęły" i sobie historyjkę w internecie znalazła z teorią spiskową, w której transparentna fundacja sprzedaje włosy na uran dla czeczenów. Skopałaś sprawę i nie przeszkadza to tobie rzucać oszczerstwa i poważne zarzuty kradzieży i wyłudzania pieniędzy od chorych, gdzie najlepiej z czymś takim to zgłaszać do organów nadzorujących OPP.

Ale w
  • Odpowiedz