Wpis z mikrobloga

Wiecie, że wśród astrofizyków jest bardzo wielu ludzi wierzących? Samemu mnie to zdziwiło. Od kilku lat sam zgłębiam tajniki fizyki kwantowej i astrofizyki i już wiem czemu tak jest. Kiedy bliżej pozna się te nauki to wszystko co nas otacza, ten świat, ten porządek, który na nim panuje można sobie wytłumaczyć jedynie istnieniem Boga. Tylko mówiąc polakowi - Bóg, on od razu myśli o nim jak o Bogu z religii katolickiej. Niekoniecznie o takiego Boga chodzi. Niestety aby prowadzić efektywną dyskusje na ten temat trzeba znać te obie nauki. Doskonale opisuje to pewien cytat

Brak wiedzy oddala od boga. Duża wiedza z powrotem do niego prowadzi.

Polecam pooglądać wykłady z fizyki profesora Meissnera. On doskonale to tłumaczy mimo, że sam jest osobą niewierzącą.

#religia #bekazkatoli #nauka
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bugzer:

Kiedy bliżej pozna się te nauki to wszystko co nas otacza, ten świat, ten porządek, który na nim panuje można sobie wytłumaczyć jedynie istnieniem Boga.


Świat w którym przetrwanie oparte jest na przemocy, świat, gdzie ludziom rodzą się zdeformowane dzieci, siły natury, które w każdej chwili mogą nas zabić, planeta, której wystarczy zabrać warstwę ozonową i pocisnąć po polu magentycznym i całe życie spłonie żywcem przez burze słoneczne, b-----------e
  • Odpowiedz
@Dobre_bo_z_Marcepanem: nie rozumiesz, nie masz pojęcia o czym mówie. Ja mówie o atomach, o wszechświecie o wielkim wybuchu, o dualizmie korpuskularno falowym, o hiperpozycji cząstek a ty wjeżdżasz tu z jakimiś zdeformowanymi dziećmi. Twoj komentarz można posumować cytatem umieszczonym przeze mnie we wpisie. Pozdro mireczku ale nie porozmawiam z tobą na ten temat.
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu: ale prafa fizyki są niezmienne w całym wszechświecie. Sa takie same tutaj i 100 miliardów lat świetlnych dalej. Prawdopodobieństwo tego, że z początkowej osobliwości powstał świat, który znamy jest równe zeru. " Niesamowite jest to, że w ogóle da się cokolwiek zrozumieć" Też wspaniały i głęboki cytat.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: można to tak rozumieć, jeżeli ktoś tłumaczy to z boku. Jeżeli samemu zrozumie się ten fenomen sprawa wygląda inaczej. Musiałbyś zrozumieć to, że jeżeli podniesiesz kamień, to on upadnie jest czymś niesamowitym. Że istnieje jakiekolwiek prawo, które zawsze będzie takie same.
  • Odpowiedz
@bugzer:

Głównie od najbardziej znanego obecnie polskiego fizyka teoretyka Krzysztofa Meissnera, własnych obserwacji oraz artykułów w internecie.


Jakich artykułów? Np. jest taki artykuł Nature, który mówi o religijności naukowców:
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu: równe zeru, gdyż naturalnym stanem początkowym wszelkiej materii jest haos i z haosu nagle powstał uporzadkowany świat, rządzony prawami fizyki. To jest niasamowite. Tak jak pisałem, przez to że żyjesz w Polsce masz w głowie jeden obraz Boga. Tradycję katolicką.
  • Odpowiedz