Wpis z mikrobloga

Czesc. Potrzebuje porady odnoscie martwego ciagu. Mam problem z wejsciem do pozycji. Nie moge wyprostowac kregoslupa w odcinku ledziowym. Czuje, jakby biodra nie chcialy sie bardziej zgiac, jakby po prostu nie bylo dalej ruchu, ale nie sadze, zeby to byla kwestia przykurczonych dwojek (robie dosc ciezkie rdl). Czy ktos moze cos doradzic? Podejrzewam jakas wade kregoslupa. Moze kifoza odcinka ledzwiowego? Nie wiem, ale dosc dziwnie to wyglada. A bardzo bym chcial dla psychicznego spokoju i fizycznego zdrowia moc wejsc do podrecznikowej pozycji.

Nie pytam o "garba" juz po wstawaniu (szegolnie przy 160 kg, to normalne, ze tak sie podnosi swoje submaksymalne ciezary, wezcie tez pod uwage perspektywe). Pytam bardziej o problem z wejsciem do pozycji czy to 100 czy 145 czy 160 kg. Czy nawet podczas hip hinge bez ciezaru. Moge sie pochylic bardzie niewiele (co widac na nagraniu srodkowym), dalej musze zgiac plecy, zeby siegnac sztangi. Juz sam nie wiem co zrobic. Czy otwieranie bioder i inne takie rzeczy to nie marnowanie czasu?
#pytanie #mikrokoksy #silownia #mirkokoksy #fizjoterapia #medycyna
DywanTv - Czesc. Potrzebuje porady odnoscie martwego ciagu. Mam problem z wejsciem do...
  • 66
  • Odpowiedz
@beefislife: W sumo mam ten sam problem. Wydaje mi sie, ze to cos z kregoslupem. Kifoza odcinka ledzwiowego albo cos takiego. Jestem dosc dobrze rozciagniety. Potrafie dotknac glowa kolan, pelnymi dlonmi ziemi, zrobic mostek, wstac z niego, takie tam #!$%@?. A tu jednak nie potrafie wyprostowac plecow w pochyleniu.
  • Odpowiedz
@lisku_chytrusku: Zdefiniuj za słaby. Co to ma w ogóle do rzeczy z niemożliwością wejścia w pozycje? Osoby, które są pierwszy raz na treningu i są w stanie podnieść 40kg z prostymi plecami mają silniejszy prostownik, niż osoba, która podnosi prawie 200kg?
  • Odpowiedz
@DywanTv: poza jakimis ewentualnymi problemami z mobilnoscia, to moglbys moze poprobowac martwy ciag z pauza lub rumunski martwy ciag? bo jesli masz problem z hip hinge i ustawieniem sie do pozycji, to moze te cwiczenia pomoga
  • Odpowiedz