Wpis z mikrobloga

@dildo-vaggins rezerwista jest kazdy po komisji wojskowej (to jest to sławne przeniesienie do rezerwy), zolnierzem rezerwy jest tylko osoba po zlozeniu przysiegi wojskowej. Teoretycznie wojsko ma prawo wezwac rezerwiste (nie zolnierza) na cwiczenia, bo Tusek w 2015 wprowadził takie rozporzadzenie, ale mialo to dotyczyc cwiczen ochotniczych. A tak btw to konstytucja niestety nic takiego nie gwarantuje, jedyne co zostalo zmienione to zawieszono Zasadnicza Sluzbe Wojskowa.
pytam serio, bo nie chce miec sytuacji ze przylece do polski i na lotnisku mnie zgarna bo nie wstawilem sie mimo iz nie mialem pojecia i mam #!$%@? na obrone tego kraju


@Panciu2: Ale ja też mówię serio. Teraz możesz się jeszcze odwołać, powinieneś tam mieć napisane w pouczeniu.
@Budo: ja nie dostalem, mirek dostal, po prostu interesuje mnie co mozna zrobic ze gdyby trafilo do mnie i wyslali list gdzies a ze w polsce nie mam miejsca gdzie ktos odbierze listy i przekaze mi je to boje sie ze jak kiedys przylece to moge miec problemy na lotnisku ze nie wstawilem sie na jakies wojskowe cwiczenia
@Budo: nie przyszlo do mnie, pytam hipotetycznie jakby chceili mnie wezwac, i pisalem ze sie wymeldowywalem w urzedzie bo jest przepis ze przy wylocie na stale trzeba sie wymeldowac wiec to zrobilem nie podajac gdzie wylecialem bo nie obowiazkowe jest to pole
przyszło by


@Panciu2: No czaję, że to nie przyszło do Ciebie, tylko do innego mirka. Napisałem "przyszło by". Skoro się wymeldowałeś, to nie powinno być problemu, bo urzędy będą wiedzieć,że nie ma Cię na stałe w kraju. Nie jestem specjalistą, ale wymeldowanego nie będą ścigać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Budo: oby( ͡° ͜ʖ ͡°) bo juz nawet zaczalem ogladac filmy jak wyglada zatrzymanie na lotnisku xdd nie za dobrze( ͡° ʖ̯ ͡°) ale watpie ze mnie by sciagali, jako ze studiuje to mysle ze jakby wzili mnie na kilka msc to spokojnie moglbym sadzic sie o zwrot kasy za czesne ktore place( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Biszkopcik powtórna komisja moze byc na twój wniosek, tylko musisz przedstawic jakies wyniki badan z ostatniego roku ktore za tym przemawiaja. Sam musze zaczac cos z tym kombinowac, bo zdrowie mi sie #!$%@?ło i dwoch tygodni #!$%@? na poligonie bym nie wytrzymał xd