Wpis z mikrobloga

Siatka Ledóchowskiego, wycinana z arkuszy blachy. To nie jest siatka ogrodzeniowa. Ogrodzeniową robi się na innej maszynie z gotowego drutu ocynkowanego. Siatka Ledóchowskiego (zwana także podtyklnkową) jest coraz rzadziej stosowana.
  • Odpowiedz
@4x80: i nic się nie marnuje! Jak jest z wytrzymałością na wyginanie w przypadku rolowania takiej siatki? ma jakieś specjalne zastosowania? czy to poprostu inny proces produkcyjny?
  • Odpowiedz
@omeprazol nie do konca. Tak, jak pisałem koledze powyżej: do ogrodzeń stosuje się podobny produkt. Ledóch się do tego absolutnie nie nadaje. Krawędzie są bardzo ostre i łatwo się pokaleczyć. Wiem z autopsji. Ponadto, tej siatki jest w rolce dajmy na to 8 mb, a sprzedaje się jako 10mb, ponieważ tyle w efekcie ma po naciągnięciu jej tak, jak potrzeba.
  • Odpowiedz
@ChamAleZaToLeniwy no ta z gifa tak, ale produkują różne konfiguracje. Możesz wybrać grubość blachy oraz rozmiar oczek, następnie lakieruje się to proszkowo i takie panele jadą na budowę. Z ciekawostek z Kato przytoczę, że jak te panele były docinane pod konkretne miejsc na elewacji to projektant nie przewidział, że powstaną #!$%@? ostre krawędzie i to w miejscach dostępnych dla ludzi. W sumie nie wiem jak z tego wybrnęli.
  • Odpowiedz