Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, skoro Owsiak już musiał ogłosić swoją rezygancję.
Skoro podczas tegorocznego finału WOŚP ponoć przekroczono 1 mld PLN
a odejście Jurka kończy jakąś tam epokę tej szlachetnej akcji. To może
Jurek pokusiłby się o jakieś rzetelne podsumowanie.

– zebraliśmy ponad 1 mld PLN
– koszt tych wszystkich dziesiątek tysięcy imprez w całej Polsce (i na święcie), na których
zbierano datki i przekazywano WOŚP przez 27 lat: wynajem stadionów, sal imprezowych,
zespołów, ochrony, transportu, kateringu, media, reklamy, super finały w telewizjach, inne
koszty zbiórek. Innym słowem wszystko razem do kupy.

Ciekawe czy wielki bohater narodowy Jurek Owsiak jest na tyle odważny aby stanąć
w prawdzie i te dane podsumować…

#wosp #owsiak #ekonomia #koszty #charytatywnosc #imprezy #podsumowanie
  • 14
@sebawo: ale skoro WOŚP robi 27 letnie podsumowanie, to niech to zrobią rzetelnie – tyle zebraliśmy i tyle to kosztowało – ale nie WOŚP, tylko naprawdę wszystkich – rzetelnie. Ja jako osoba prywatne nie mam na to żadnych, nawet najmniejszych szans.
@dlycs: kolejnego co to dupa boli?

Pytanie czy koszty miasta nalezy wliczac jest bardziej filozoficzne.


Bo fundacja do tego nie zmusza. Czy jezeli ja poswiece duzo czasu(a moj czas jest drogi. Ba bezcenny ) i zorganizuje b. Droga impreze, bo mam taka ochote. A zbiore polowe moich kosztow. To WOSP powinien to odjac czy dodac?
Pytanie czy koszty miasta nalezy wliczac jest bardziej filozoficzne.


@LowcaG:

Jeżeli biorą udział w zbiórce dla WOŚP, wyraźnie urządzają imprezę o tym celu, w tym samym czasie i pod szyldem, a WOŚP potem odbiera od nich zebrane środki to ja myślę, że jak najbardziej należy wliczać.

Bo fundacja do tego nie zmusza. Czy jezeli ja poswiece duzo czasu(a moj czas jest drogi. Ba bezcenny ) i zorganizuje b. Droga impreze, bo
Jeżeli biorą udział w zbiórce dla WOŚP, wyraźnie urządzają imprezę o tym celu, w tym samym czasie i pod szyldem, a WOŚP potem odbiera od nich zebrane środki to ja myślę, że jak najbardziej należy wliczać


@dlycs: Czyli sugerujesz, że czas wolontariuszy należało by też pomnożyć przez stawkę minimalną, albo np. jak bym ja kwestował to razy moją stawkę, i jak bym nazbierał mniej niż moja stawka x czas to należało