Wpis z mikrobloga

No więcej hajsu już raczej nie dostaniemy, więc chyba najwyższy czas #!$%@?ć z tej UE, co nie?

I właśnie m.in. dlatego brzydzi mnie korwinowska mentalność. Już pomijając fakt, jak strasznie głupie jest takie myślenie - mając na uwadze również ekonomiczne zyski dla Polski.
#neuropa #korwin #polska #polityka
waro - No więcej hajsu już raczej nie dostaniemy, więc chyba najwyższy czas #!$%@?ć z...

źródło: comment_jfhuoE8qmk17G2gHi9Dv62JsWk8nJuuV.jpg

Pobierz
  • 102
Wbrew pozorom? Ja to już nawet tych pozorów nie widze


@waro: Sprawiają takie pozory, mimo wszystko.

Moim zdaniem jednak młodzież na nich głosuje, bo oni wskazują na bardzo proste recepty na trudne problemy.

"Obniżymy podatki, wszyscy będą zarabiali więcej"
"Zlikwidujemy socjal, wszyscy pójdą do pracy"
"Szkoły będą lepsze, jeśli nie będą obowiązkowe"
"Mniej biurokracji, mniejsze państwo, mniejsze podatki, więcej wolności"

Z perspektywy typowego gimnazjalisty (dzisiaj uczeń podstawówki, względnie liceum) jest to
@GordonL: Heh pójdą do roboty bo nie bedzie z czego żyć, dostaną wiecej kasy bo będa niższe podatki (sprawdź ile masz brutto a netto, teraz to około 40 %, nie wspomnę ile jeszce płacisz ekstra podatku w zakupach i paliwie)
Jak zostanie wiecej kasy to sam przelejesz jeżeli bedziesz miał taką potrzebę na organizacje które pomagają ludziom ale to będą twoje pieniądze wiec zapewne bedzeisz chciał dać kasę dla tych co
Jak zostanie wiecej kasy to sam przelejesz jeżeli bedziesz miał taką potrzebę na organizacje które pomagają ludziom ale to będą twoje pieniądze wiec zapewne bedzeisz chciał dać kasę dla tych co faktycznie pomagają...


@gdzie_ona_mnie_zabrala: finansowanie z podatków organizacji pomagających ludziom jest 100x efektywniejsze, niż w przypadku gdy pozostawilibyśmy to w prywatnych rękach.

A co do szkoły nie chcesz to nie chodzisz ile miałem w klasie debili którzy tylko utrudniali naukę i
to nie jest powód dla "korwinistów" do wyjścia z ue. Obrazek pokazuje jedynie ile badanych osób zadeklarowało chęć wyjścia z UE przy tak zadanym pytaniu.


@mikroenter: krótki cytat samego Korwina:

Polska powinna zostać w UE dopóki "dają pieniądze" naszemu krajowi.
Heh pójdą do roboty bo nie bedzie z czego żyć, dostaną wiecej kasy bo będa niższe podatki (sprawdź ile masz brutto a netto, teraz to około 40 %, nie wspomnę ile jeszce płacisz ekstra podatku w zakupach i paliwie)


@gdzie_ona_mnie_zabrala: Kapitalizm to system, gdzie musi istnieć bezrobocie :)
Dwa, nie kazdy może pracować.
Trzy, twoje podejście rodzi zwiększenie przestępczości.

Jak zostanie wiecej kasy to sam przelejesz jeżeli bedziesz miał taką potrzebę
Dlaczego wbrew pozorom to przecież jasne?


@GARN: Jasne jest tylko to, że to tak nie działa. I jest to jasne dla każdego, kto ma chcociaż trochę pojęcia o otaczającym świecie.
Dodam, że w badaniu uwzględniono różnie postawione pytania


@matluck: jakieś źródło? Ja tu widzę jedno pytanie i wyniki do tego jednego pytania, a nie jakiś wielu innych.

Poza tym owe pytanie w ankiecie jest tendencyjne, a Sośnierz na twitterze jarał się tymi 33% na "tak", więc owszem - to jest korwinowska mentalność.