Wpis z mikrobloga

No więcej hajsu już raczej nie dostaniemy, więc chyba najwyższy czas #!$%@?ć z tej UE, co nie?

I właśnie m.in. dlatego brzydzi mnie korwinowska mentalność. Już pomijając fakt, jak strasznie głupie jest takie myślenie - mając na uwadze również ekonomiczne zyski dla Polski.
#neuropa #korwin #polska #polityka
Pobierz waro - No więcej hajsu już raczej nie dostaniemy, więc chyba najwyższy czas #!$%@?ć z...
źródło: comment_jfhuoE8qmk17G2gHi9Dv62JsWk8nJuuV.jpg
  • 102
@waro jakieś badania że organizacje państwowe są bardziej efektywne? Korporacja minimalizuje biurokracja, korupcję i nepotyzm, idzie na całkowita efektywność i tylko tyle... Z kolei państwowka, uch...
@klamkaodokna: @Hawthorne: @gdzie_ona_mnie_zabrala:

W 2017 roku z budżetu państwa na samą pomoc ludziom niepełnosprawnym poszło 16 mld zł.

W 2014 roku WSZYSTKIE organizacje charytatywne zebrały w Polsce około 0,5 mld zł.

Niestety nie znalazłem danych z tego samego okresu - jakbyście się pytali dlaczego porównałem budżety nie z tych samych lat.

https://www.nie-pelnosprawni.pl/wydarzenia/wiadomosci/6073-rz%C4%85d-wylicza-ile-wyda%C5%82-na-niepe%C5%82nosprawnych-w-2017-roku.html

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile-zbieraja-najbardziej-znane-polskie,151,0,1991575.html
@waro: Przepraszam, to był falstart z mojej strony - nadinterpretowałem treść konferencji przedstawiającej raport, na którym bazuje komentowana infografika. Z "uwzględnienia różnie postawionych pytań" się wycofuję, ale część o "januszach" podtrzymuję, bo wynika z samego pytania.
@waro no tak, ale nadal nie wiemy ile ludzie by płacili jakby nie było podatków. Zdajesz sobie ze te porównanie NIC nam nie mówi? Obecnie ciężko płacić na organizację, gdy dostaje się tak mało i nawet nie ma jak kasy oszczędzać, a Polacy i tak na wszystkich zbiórkach, akcjach dla umierajacych na rzadkie choroby czy WOŚP dają ogromne sumy, bo sami dobrze pamiętają początek systemu i jak to jest być biednym.
@GordonL: wbrew pozorom ty nie masz pojęcia o tym kto ma taką wiedzę a kto nie ma. Uwielbiam jak jakiś noname na wykopie wie więcej niż ludzie po studiach z ekonomii xD. To że Korwin nie ma wiedzy nie znaczy że ludzie za nim nie mają np Sławomir Metzen, ale po co myśleć skoro można hejtować
@waro: Tak z ciekawości,wiesz że większość ludzi myśli że unia jest dobra bo dostajemy z niej pieniądze? Idąc tym tokiem myślenia debili trzeba ich spytać czy uważasz że jak więcej już nie dostaniemy to się opłaca zostawać czy nie? To nie są pytania skierowane do ludzi z wiedzą bo ludzie z wiedzą mają ciekawsze rzeczy do roboty niż odpowiadanie na ankiety. Jakbyś był trochę sprytniejszy sam z siebie to dowiedziałbyś się
@waro: ja to nawet rozumiem trochę logikę korwinistów, oni po prostu widzą tylko czarno-biało. Faktem jest, że UE to taki biznes, Zachód dokłada nam pieniędzy na rozwój, których nam brakowało przez brak udziału w planie Marschalla, my w zamian otwarliśmy dla nich nasz rynek- rynek zbytu, którego tak potrzebowaliśmy. I jak czyjaś wyobraźnia i pojęcie o UE kończy się na np. tych dwóch aspektach to prawdopodobnie dojdzie do wniosku, że UE
@Hawthorne: owszem, ale za naiwne uważam myślenie, że różne organizacje charytatywne otrzymywałaby chociaż połowę tego, co dostają aktualnie z budżetu państwa - w sytuacji gdzie byłyby finansowane prywatnie i przy mniejszych podatkach.
@evilbadday: mam wystarczającą wiedzę i racjonalne myślenie, by uznać członkostwo Polski w UE za korzystne dla niej i to nawet w przypadku, gdzie więcej by dopłacała, niż brała z budżetu UE.

Za to widzę jaką ty masz wiedzę o UE, skoro zarzucasz jej uznanie ślimaka za rybę xD

Poza pustymi sloganami, półprawdami czy nieprawdami - nie masz kompletnie żadnych racjonalnych argumentów przeciwko UE.

Jesteśmy w Unii dymani na hajs a jak
@waro: Mam argumentów więcej niż możesz wygooglować. Zostanę przy tych dwóch. https://www.polskieradio.pl/10/2775/Artykul/868094,Slimak-jest-ryba-a-marchewka-owocem-czyli-o-przepisach-unijnych
tu masz prosto bo zakładam że jesteś debilem
A drugi będzie trochę trudniejszy bo samemu musisz wyszukać jak wyglądał wzrost gospodarczy przed wstąpieniem i po wstąpieniu. Jak ci się tak nudzi to proponuję poczytać też jak wyglądała umowa NAFTA i dlaczego Meksyk na niej stracił.
@waro: niektórzy nie mają zielonego pojęcia o gospodarce krajowej a co dopiero wyżej, dla nich UE to tylko hajsik z unii, nie ogarniają, że mamy z racji członkostwa w UE łatwiejszy dostęp do innych rynków, lepsze powiązania gospodarcze z zachodem itd.
wydaje im się, że jak wyjdziemy z UE, to wszystko to co złe czyli przyjmowanie ich prawa i składki możemy sobie odpuścić, a to co dobre czyli schengen i otwarte